Food Blog Roku 2021 zná své vítěze

Poslední letní den, 21. září, se na střeše funkcionalistického Domu Radost, prvního pražského mrakodrapu, uskutečnil už 8. ročník soutěže FOOD BLOG ROKU. Tentokrát byla akce doslova prošpikovaná RADOSTÍ, která se stala letošním tématem. Celým, duhovým, odpolednem a večerem provázel majitel soutěže, Lukáš Hejlík, a organizátorka, Adéla Hálková. 

Letos došlo k zásadnímu zjednodušení pravidel soutěže. Z původních 7 kategorií zůstaly 2, a to kategorie HLAVNÍ – FOOD BLOG ROKU a OBJEV ROKU. 
V porotě usedlo 5 zásadních žen české gastroscény, a ty společnými silami vybraly TOP 30 českých blogerů. Tento výběr se pak ještě zúžil na TOP 15 a následně jsme na party ocenili 3 nejlepší české foodblogery pro rok 2021. 
Do druhé kategorie „OBJEV“ se blogeři přihlašovali sami, nebo je nominovali jejich followeři, případně porota. Letos jsme měli celkem 120 objevů! Z nich porota společně s partnerem ETA vybrali TOP 10 a na akci byl oceněn vítěz kategorie. „Na našich stránkách evidujeme už 260 foodblogerů, takže si dovedete představit, jak těžké bylo vybrat vítěznou 30! Na TOP 3 jsme se ale shodly okamžitě!“ říká porotkyně Adéla Hálková. 

Vítěz kategorie Objev roku 2021 - CHEFKOUDY

Na třetím místě stanula báječná Inna z Garden and kitchen, která předává svým fanouškům téměř denně obrovskou inspiraci ze zahrady i z kuchyně. Druhé místo obsadili skvělí Honza a Zuzka, Taste of Prague. Ti mapují gastronomii v Čechách i ve světe. A celá zlatá odešla nejlepší Karolína Four, která nás úžasným způsobem edukuje o nejrůznějších potravinách, způsobech přípravy jídel, vyvrací mýty o způsobech stravování atd. 
Objevem letošního roku se stal Jakub, CHEFKOUDY, doslova zjev na české gastroscéně. Na sociálních sítích už oslovil milion českých i světových diváků. Jeho video recepty nás doslova dostaly!

Absolutní vítězka Food Blogu roku 2021 - Karolína Four

Podrobné popisky vítězných TOP 30 najdete na Instagramu @foodbogroku

„Báječným hlavním partnerem Food Blog Roku se stala ETA, tradiční česká značka, která zůstává inovativní, a stále inspiruje k domácímu vaření. Tohle spojení vyšlo opravdu nádherně a přirozeně. Tradičním partnerem byla také distribuční společnost Moet Hennessy, která zde představila úžasný rum Eminente. Drinky z toho báječného rumu, který dozrává v sudech po whisky, tu míchali barmani z Anonymous baru.“ říká Hejlík.
Velkou zábavu jsme si všichni užili také při partnerské soutěži ETA, kdy se přihlásilo 151 soutěžících! Tématem byl lákavý ale celkem komplikovaný piknik, soutěžící totiž připravovali více jak 1 jídlo. Vítězem se stal se svým receptem a videem Adam z Taste of Red.
„Jsme nadšení, že jsme si pro akci vybrali právě střechu Radost, návštěvníci z ní, a stejně tak z prostorů nádherného domu, byli unešení! Sám se těším na realizaci projektu, který by se mohl stát klenotem pro nejširší veřejnost. Dost možná se na stejné střeše budou moci lidé potkat na pivu Radost." říká Lukáš.


POROTA:
Darina Křivánková (bývala šéfredaktorka časopisu FOOD), Darina Sieglová (redaktorka časopisu Apetit), Klára Michalová (šéfredaktorka časopisu a webu PRIMA Fresh), Adéla Hálková (nakladatelka kuchařských a kreativních knih, Došel karamel), Marie Bartošová (food fotografka).

Porota Food Blogu roku 2021

VÍTĚZOVÉ:
1. Karolína Four @karolinafour
2. Taste of Prague @tasteofprague 
3. Garden and kitchen @gardenandkitchen

OBJEV
Chef koudy @chefkoudy

VÍTĚZ PARTNERSKÉ SOUTĚŽE ETA
Taste od Red @tasteofred

PARTNEŘI:
ETA, EMINENTE

Fotografka:
Šárka Babická