Odpovědná firma

Ekologický přístup v dnešní době není jen módní záležitostí, ale nenahraditelným prvkem v ochraně životního prostředí. Společnost ETA se tak rozhodla zařadit mezi firmy, které si důležitost takového jednání uvědomují a aktivně pro to něco dělají.

Jedním z takových projektů je úsporný ohřev vody v průmyslovém objektu firmy ETA. Ten je založen na principu slunečních kolektorů, které užitkovou vodu z větší části ohřejí díky slunečnímu záření. Společnost ETA se dále připojila k projektu Zelená energie skupiny ČEZ. Příspěvkem ke každé odebrané kilowathodině elektřiny tak ETA podporuje neziskové projekty zaměřené na obnovitelné zdroje energie.

Nechybí ani přímá pomoc tam, kde je právě třeba. Společnost ETA například v létě 2009 pomáhala v oblastech zasažených povodní a zapůjčila zde přístroje na vysušování zatopených prostor.

ETA také podporuje recyklaci malých domácích spotřebičů, na které je často zapomínáno a jsou bez rozmyslu vyhozeny do neseparovaného odpadu. Novinkou je pak uvádění spotřebičů šetrných k životnímu prostředí. Například energeticky úsporný vysavač Nobel pro vytvoření běžného sacího výkonu spotřebuje o 30 % méně elektrické energie.