Food blog roku slaví 10 let!

Jubilejní 10. ročník soutěže FOOD BLOG ROKU pod záštitou herce a gastronadšence Lukáše Hejlíka proběhl 17. září v bubenečské galerii Villa Pellé za přítomnosti více jak 200 foodblogerů, instagramerů, redaktorů a foodies. Soutěž opakovaně podpořila ETA a také partneři Mazagrande, THE MONKEY BAR a Živina. ETA představila populární designovou řadu kuchyňských spotřebičů ETA Storio a oslavila se všemi přítomnými také své 80. výročí.

V porotě také letos zasedly špičky české gastro-mediální scény – Klára Michalová (Prima Fresh), Darina Sieglová (časopis Apetit), Johana Grohová a Kateřina Bednářová (časopis Gurmet), Adéla Hálková (gurmet nakladatelství Došel karamel).

Porota vybírala 20 nejlepších českých foodblogerů minulého roku. Z nich pak na soutěži vyhlásila TOP 3 a vítěze. Samostatnou kategorii měl také letos Objev roku, neboli nová ETApa. Na slavnostním ročníku byli představeni blogeři desetiletí. Ceny si v této kategorii odneslo celkem 11 účastníků.

Blogeři desetiletí jsou takoví, kteří zanechali na této scéně nesmazatelnou stopu. Byli inspirací pro nadcházející blogery, ať už po stránce vizuální či obsahové. Nutně to nejsou vítězové soutěže FBR, i když i takoví tam samozřejmě jsou. Bloger desetiletí tvoří kontinuálně, vyvíjí se a je pořád na špičce!“ říká Adéla z poroty.

Každý rok si vzhledem k náročnosti příprav soutěže říkáme, že to bude (asi) ročník poslední. Když ale pak vidíme nadšení všech zúčastněných i partnerů, ty neskutečné ohlasy na akci samotnou, kdy se blogeři od srdíčkování dostanou ke skutečnému podání ruky, kdy se potká celá scéna... Vidíme to nadšení, ten nový vítr a motivaci, kterou soutěž v lidech zanechává. Jedeme dál!“ s nadšením uvádí pořadatel Lukáš Hejlík.

Každoročně pořádáme také výzvy pro všechny foodies. Letos jsme měli celkem 2 – od partnerů ETA a Mazagrande. A byly nejúspěšnější za celých deset let. Společně s Etou tvořili soutěžící „slavnostní pokrmy,“ s Mazagrande párovali jídlo s nápojem Mazagrande,“ říká Adéla.

Kontakt: Kateřina Kaňová / kanovak@eta.cz / + 420 770 190 995