ETA se spojila s tou nejlepší …

Helena Kotopulu je 37 letá maminka dvou dětí, která poslední 3 roky aktivně závodí a více jak rok trénuje pod vedením nejlepšího českého triatlonisty Petra Vabrouška. I přesto, že s triatlonem začala teprve nedávno, loni se kvalifikovala na světový šampionát IM Hawai 2017, což je pro triatlonisty událost roku a jedna z nejvyšších met, které mohou dosáhnout. Mezi její poslední medaile ve sbírce patří ta z 24.6.2017, kde nenašla přemožitelku mezi silnou konkurencí na Moraviaman v Otrokovicích. Pro nezasvěcené, Helena musela zvládnout ironmanskou trať: plavání: 3,8 km, kolo: 180 km, běh: 42,2 km, to vše v čase, který neměl v Otrokovicích konkurenci 9:48 h.

Denní trénink Heleny Kotopulu má více fází, většinou stíhá všechny tři disciplíny: kolo, běh i plavání do toho posiluje a vesluje. „Řád tréninku mi udává trenér Petr Vabroušek,“ říká usměvavá brunetka s vysportovaným tělem. Velkou oporou je manžel, který pomáhá s chodem domácnosti. Děti chodí do sportovních škol, pro celou rodinu je vše náročné skloubit.

Ráno, když odejdou děti do školy má chvilku čas na svůj denní rituál a umixuje čerstvý drink, které jí dodává energii nejen fyzicky. „Je to pro mne takový čas, kdy se vše zastaví a já si na terase vypiji svou denní dávku ovoce, nebo zeleniny v podobě smoothie, kterému jsem propadla“, dodává Helena. ETA věnovala sportovkyni vysokootáčkový mixér Vital Blend, který se stal nedílnou součástí stravování celé rodiny Kotopulu.

Mezi další úspěchy této ženy, která čas věnovaný triatlonu a tréninkům, musí dělit mez dva syny a manžela, bez jehož podpory a pomoci by to nešlo, patří řada dalších titulů:

2016

  • absolutní vítězství v seriálu krátkých triatlonů
  • Iron man (3,8km plavání, 180km kolo, 42km běh)
  • 4. místo na Mistrovství ČR, Moraviaman
  • 3. místo na Mistrovství Slovenska, Slovakman
  • 1. místo na IM Mallorca (kvalifikační slot, který ji zajistil nominaci na MS Hawai v USA 14.10.2017)
  • pravidelná účast na Valachytour ve Velkých Karlovicích s vítěznými výsledky

2017 

  • 1. místo (absolutně ženy) na Czechman v Pardubicích – poloviční ironmanská trať
  • 1. místo v olympijském triatlonu, Příbram
  • mistryně ČR na dlouhém triatlonu (Ironman) na závodu Moraviaman v Otrokovicích

Před Helenou nezbývá než smeknout! Je vzorem všech, kteří se rozhodli, že začnou s vrcholovým sportem i v pozdějším věku. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí sportovní kariéry této nadějné mistryně.