Velikonoce v kuchyni s pomocníky ETA

 

Velikonoce jsou jedny z našich nejkrásnějších svátků. Kromě pomlázek, kraslic a křesťanských oslav jsou ale Velikonoce hlavně oslavami příchodu jara. Příroda se probouzí a v kuchyni se začínají pomalu, ale jistě objevovat lehčí pokrmy. Přípravu vydatných, a přitom lehkých svátečních jídel vám usnadní kuchyňští pomocníci Eta, kteří vaření zkrátí, zjednoduší a hlavně zpříjemní…

Ruční šlehač ETA LENTO, ETA205190000

Hledáte praktického a multifunkčního pomocníka do vaší kuchyně? Ruční šlehač ETA Lento zvládne hnětení, šlehání, mixování, sekání i drcení. S jeho pomocí připravíte krásně vláčné těsto na oblíbené cukroví, ale tím jeho využití rozhodně nekončí. Je ideální také na zpracování ovoce, zeleniny, masa a salámů do pomazánek, na přípravu marinád a dalších vašich oblíbených pokrmů.

Ruční šlehač ETA Lento


V jarním období přecházíme na lehká a svěží jídla, jako jsou například zeleninové krémy. Inovovaný ruční mixér Lento vám pomůže i při přípravě krémových polévek – vykouzlí velmi jemnou a lahodnou konzistenci, takže se s nevzhlednými hrudkami můžete navždy rozloučit.

Ruční šlehač ETA Lento

Chcete udělat radost dětem, které k vám přijdou na koledu? Připravte jim s Lentem třeba oblíbené lívance s ovocem a šlehačkou. Koledníkům určitě vykouzlíte úsměv na tváři a zbydou vám jen prázdné talíře bez jediného drobečku.

Mixér ETA Lento


Multifunkční tlakový hrnec ETA TAURO, ETA213190000

S multifunkčním hrncem Tauro vytvoříte spoustu lahodných pokrmů, kterými se zavděčíte všem členům vaší rodiny. Díky své univerzálnosti je ideálním pomocníkem do každé domácnosti. Zvládne tlakové vaření, pomalé vaření, ohřívání, pražení, smažení i vaření v páře. Navíc umožňuje nastavení doby vaření až na 99 minut. Pro hektické dny, nebo naopak ty volnější, kdy nejste svázaní jasně daným harmonogramem, pak přijde vhod funkce udržování tepla až 8 hodin a odložení startu vaření až o 24 hodin. Vše tak bude připraveno v tu pravou chvíli.

Multifunkční hrnec ETA Tauro

Multifunkční hrnec Tauro hravě zvládne i klasická jídla, jako je svíčková na smetaně. S klidem na něm můžete nechat většinu míchání a hlídání. Maso i s omáčkou v něm připravíte najednou, takže vás po obědě nečeká úklid kuchyně, ale zasloužený klid a ovace strávníků.

Svíčková s hrncem ETA Tauro

Poctivý domácí vývar je malý kuchařský zázrak plný síly. Za pár minut naskládáte všechny suroviny do hrnce a než se promění na léčivý elixír, můžete si třeba zdřímnout. Čím déle vývar vaříte, tím silnější a poctivější bude. TIP: Pokud cibuli ponecháte ve slupce, polévka získá krásnou zlatavou barvu, ocet se postará o silnější vývar z kostí.

Multifunkční hrnec ETA Tauro za vás ohlídá čas a zajistí i to, aby vývar nepřetekl.

Domácí kuřecí vývar s hrncem ETA Tauro

 
Tauro zvládne na jedničku také přípravu ryb a zeleniny v páře. Vaření v páře zachová všechny prospěšné látky – především vitamin D, který v rybím mase doplňují prospěšné omega-3 mastné kyseliny. Ve větší míře zůstanou zachovány také vitaminy a zářivé barvy zeleniny, díky čemuž si na ní pochutnají i děti. Příprava zdravých a plnohodnotných jídel je s multifunkčním hrncem překvapivě rychlá a snadná.

Příprava ryb v multifunkčním hrnci ETA Tauro

Kuchyňský robot ETA GRATUS VITAL, ETA002890091

Poohlížíte se po skvělém kuchyňském pomocníkovi, který vám pomůže se zdravými recepty a poradí si i s náročnějšími postupy? Všechnu těžkou a namáhavou práci, kterou byste trávili zbytečně mnoho času, za vás udělá kuchyňský robot ETA Gratus Vital. Šlehá, mixuje, hněte, krouhá, lisuje i mele, navíc má nádherný moderní design v luxusním bílém nerezovém provedení.

robot ETA Gratus

Gratus Vital vám pomůže jak s mletím masa, tak i s přípravou domácích těstovin. Pro období Velikonoc se skvěle hodí třeba kopřivové lasagne.

Ačkoliv pálí a zmírnění revmatu po žahnutí je lidová pověra, jsou kopřivy velmi užitečným plevelem. Například pomáhají snižovat krevní tlak, zabraňují vzniku ledvinových kamenů a mírní záněty močových cest. V kuchyni je můžete použít na více způsobů podobně jako špenát – do polévky, salátu nebo právě lasagní.

Kopřivové lasagne s robotem ETA Gratus

Lasagne s robotem ETA Gratus

Pokud chcete děti nebo návštěvu potěšit něčím sladkým, ale ve spíži je pusto a prázdno, upečte si s Gratusem poctivé domácí máslové sušenky. Příprava je jednoduchá a vykrajovat můžete libovolné tvary – třeba s velikonoční tematikou. Při zdobení pak povolte uzdu své fantazii.

Máslové sušenky s robotem ETA Gratus

Pekárna ETA DUPLICA, ETA214790020

Nyní by měli zbystřit všichni, kteří se ráno chtějí nechat budit vůní čerstvého chleba. Pekárna ETA Duplica Vital Plus má tři programy, které žádná jiná pekárna nemá: Vital Plus 1, Vital Plus 2 a Kvašení. Upéct chleba z přírodního kvásku bez jakýchkoliv Éček je tak snazší než dřív. Pekárna zvládne i přírodní sýry, jogurty, kvásky,... prostě vše, co vyžaduje přesnou teplotu. Váš domov tak zavoní poctivými domácími pokrmy všeho druhu.

Domácí pekárna ETA Duplica

K Velikonocům neodmyslitelně patří mazanec. S pekárnou ETA Duplica je jeho příprava snadná a vůně, která se bude linout vaší kuchyní, doladí tu pravou sváteční atmosféru. TIP: Do mazance můžete přidat i ovocnou kandovanou kůru. Pokud ji namočíte nejméně hodinu předem do teplé vody, budou kousky ovoce měkké a krásně voňavé.

Mazanec v domácí pekárně ETA Duplica

Nevíte, co s vajíčky, která přinesli domů vaši malí koledníci? Vyzkoušejte třeba odlehčenou vajíčkovou pomazánku s domácími dalamánky, které upečete v pekárně ETA Duplica Vital.

Pro ještě lepší výsledek si můžete připravit i vlastní mouku. O tu se opět postará robot ETA Gratus Vital a mlýnkem na obilí s pravými kameny. Mouka na dalamánky tak bude zcela jemná, a přitom si zachová všechny výživové hodnoty.  

Vajíčková pomazánka s dalamánky z domácí pekárny ETA

Uvedené recepty najdete na blogu ETA, pomocníky ETA zakoupíte ve značkových prodejnách ETA po celé České republice, na e-shopu ETA nebo u vybraných obchodních partnerů.


O společnosti ETA, a. s.

Tradiční česká značka ETA, která má na našem trhu své nezastupitelné místo, vybavuje domácnosti spotřebiči a přináší do nich radost a užitek více než 75 let. V současné době je jejím 100% vlastníkem skupina HP Tronic, která se stará o její rozvoj a expanzi na zahraniční trhy. 
Značka ETA sleduje trendy a tomu přizpůsobuje i design jejích výrobků, v žádném případě ale nenadřazuje design nad funkčnost. Při vývoji nových produktů je velký důraz kladen na ergonomii a nároky všech uživatelů. Ve svém aktivním portfoliu má více než 240 výrobků, které prodává v síti vlastních značkových prodejen po celé České republice a u velkých elektrospecialistů i v malých prodejnách.

Kontakt: Kateřina Kaňová / kanovak@eta.cz / + 420 770 190 995