100dola – místo pro všechny filmaře a animátory

Historie „Kudlovské stodoly“

Původní baťovský ateliér z roku 1936 – tzv. „Kudlovská stodola“ má velkou historickou i kulturní hodnotu. Vznikl v roce 1936 pod rukama významného architekta Vladimíra Karfíka a tvořili zde osobnosti jako Karel Zeman, H. Týrlová, A. Hackenschmied a další. V ateliéru vznikla Cesta do pravěku, oblíbený Ferda Mravenec nebo Requiem pro panenku.

Foto: Archiv Kouzelná animace, s.r.o.

Současný stav audiovizuálního hubu

Na začátku roku 2020 se dva filmový nadšenci Petr Babinec a Libor Nemeškal rozhodli, že tuto krásnou nicméně chátrající budovu Velkého filmového ateliéru plnou filmové historie koupí a zachrání. Po složitých téměř dvouletých jednáních se jim podařilo budovu získat do osobního vlastnictví a začít s postupnou záchranou. Vzhledem k tomu, že budova od 90. let chátrala a potřebovala kompletní rekonstrukci, požádali majitelé o finanční příspěvek v crowdfundingové sbírce.

ETA partnerem „100doly“

Na vytvoření nových filmových kulis v hlavní budově se aktivně podílí také ETA, s jejíž pomocí vznikly nové prostory pro natáčení reklam i celovečerních filmů. Značka ETA je bude využívat společně s agenturou Kouzelná animace pro natáčení reklamních spotů, produktových videí a přípravu image fotografií svých výrobků do kuchyně a domácnosti. První televizní spot v hlavní roli se sendvičovačem ETA Sorento Plus budete moci spatřit na svých televizních obrazovkách již toto jaro.

Kontakt: Kateřina Kaňová / kanovak@eta.cz / + 420 770 190 995