Pozvánka na vernisáž výstavy ETA UMĚNÍ (A) SPOTŘEBIČE

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy ETA UMĚNÍ (A) SPOTŘEBIČE, kterou slavnostně zahájíme v úterý 19.3.2019 v 17:00 hodin v přízemí budovy 14 Baťova institutu.

Expozice představuje výrobky společnosti ETA Hlinsko za předchozích 65 let její existence. Vedle toho přibližuje proces jejich vzniku a nezaměnitelný vizuální styl, který provázel jejich propagaci. Historie značky sahá do roku 1943. Stejně jako se vyvíjel český národ ETA se vyvíjela a rostla. V každé době přicházela s novinkami a vybavovala české a slovenské domácnosti. Tak se dnes najde jen málo z těch, kteří by nevlastnily spotřebič, který nese značku ETA ať už z historické éry nebo ze současného portfolia. 

Společnost ETA byla nejdříve v soukromých rukou podnikatele Jana Prošvice, později se stala státním podnikem a po privatizaci se dostala znovu do soukromého vlastnictví. Od roku 2011 je jejím 100% vlastníkem skupina HP Tronic, která se stará o její rozvoj a expanzi na zahraniční trhy.  V současné době má ETA ve svém aktivním portfoliu více než 240 výrobků, které prodává v síti vlastních značkových prodejen a ty jsou rozesety po celé České republice. Současně výrobky najdete u velkých elektrospecialistů i v malých prodejnách.

Výstavu můžete navštívit v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně do 19. 5. 2019.

 

Kudy do galerie?

Krajská galerie se na jaře roku 2013 přestěhovala z Domu umění blíže do centra města, do nově zrekonstruovaných prostor 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Najdete ji ve zlínském továrním areálu v budově č. 14 (budova se nachází nedaleko Krajského úřadu a autobusového nádraží).

Přejděte na web : www.galeriezlin.cz >