Vypečený domácí jogurt nebo džem – netradiční využití domácích pekáren vás překvapí

Vypečený domácí jogurt nebo džem – netradiční využití domácích pekáren vás překvapí

Víceúčelové spotřebiče jsou v kuchyni vítanými pomocníky – šetří peníze, čas i místo, kterého na většině kuchyňských linek není nazbyt. Domácí pekárny nahradí jogurtovač, zastoupí hnětací robot a zvládnou také uvařit vaši oblíbenou marmeládu.  

Moučníky a dezerty

Že si pekárna poradí s klasickým sladkým pečivem, asi nebude až takovým překvapením. Pokud ano, nechejte se inspirovat třeba naším oblíbeným mazancem. Možná by vás však nenapadlo spolehnout se na domácí pekárnu také při přípravě lahodných moučníků, které můžete hrdě naservírovat všem vašim návštěvám. Vyzkoušejte třeba vláčný banánový chlebíček, s nímž bez problémů pohostíte i bezlepkáře.

Banánový chlebíček

Dokonale nadýchaná těsta

Jak jsme naznačili v předchozím článku, domácí pekárny umí výrazně usnadnit přípravu všemožných těst. Zhostí se míchání i hnětení, a navíc dohlédnou na jejich kynutí. Omezovat se přitom nemusíte jen na koláče. Co třeba pekárnu pověřit přípravou nadýchaného dortového korpusu nebo těsta na výborné kynuté knedlíky s ovocem jako od babičky?

ETA TIP: Toužíte po pizze téměř bez práce? Pekárna ETA připraví těsto za vás.

Krémový domácí jogurt

Domácí jogurt je nejen chutnější a levnější než ten kupovaný, často je díky jednoduchému složení i mnohem zdravější. Jeho následné dochucení je pak zcela ve vaší režii. Za menší množství vyhozených plastových kelímků vám pak poděkuje také životní prostředí.

Domácí jogurt

Džem, marmeláda a čatní

Nepřilnavou pečicí nádobu můžete využít také pro zpracování ovoce. Díky programu Džem nebo Marmeláda vykouzlíte v pekárnách ETA Duplica i obou modelech ETA Delicca lahodný ovocný džem nebo pikantní chutney. Letní zásoby ze zahrádky tak už nikdy nepřijdou nazmar.

Vyzkoušejte třeba originální pomerančovou marmeládu se zázvorem nebo chilli mangové chutney s nádechem exotiky.

Pomerančová marmeláda se zázvorem

Kompletní menu

Domácí chléb i džem už máte a nyní si lámete hlavu, čím pohostit milovníky masa? Stejně jednoduše jako čerstvý chléb upečete v domácí pekárně ETA také sekanou pečeni z mletého masa. Stačí jen vložit všechny potřebné ingredience, zvolit univerzální program Pečení a nechat pekárnu opět odvést skvělou práci.