Pečení domácího pečiva nikdy nebylo jednodušší aneb co všechno dokáže domácí pekárna

Pečení domácího pečiva nikdy nebylo jednodušší aneb co všechno dokáže domácí pekárna

Už jste slyšeli o té nejvýkonnější pekárně na trhu? Pokud ne, představujeme vám domácí pekárnu ETA Delicca II Max, která se postará nejen o pečení čerstvého chleba, ale také o křupavé housky, rohlíky, bezlepkové pečení nebo dokonce sekanou a zavařování. Pojďme se jí podívat na zoubek.    

Domácí pekárna ETA Delicca II Max patří k těm „nejnabušenějším“ pekárnám na současném trhu. Neslouží jenom k přípravě, hnětení a kynutí těsta nebo pečení chleba. Má celkem 16 různých programů, díky kterým s ní můžete snadno připravit: 

 • kynuté těsto (třeba na pizzu), 
 • chléb v několika variantách, 
 • rohlíky, 
 • housky a bulky, 
 • celozrnné pečivo,
 • bezlepkový chléb, 
 • bezlepkové housky nebo bulky, 
 • dortové základy, 
 • domácí jogurt, 
 • šťavnatou sekanou, 
 • domácí zavařeniny a džemy. 

V ETĚ se snažíme o to, aby byli pomocníci do kuchyně variabilní a pomohli vám se spoustou domácích činností. Taková je i nová pekárna Delicca II Max. Vybavili jsme ji novým příslušenstvím i funkcemi, které se postarají o to, aby byla vaše práce v kuchyni co nejpříjemnější. 

Na dobrý chléb s dobrou pekárnou

Jak doma upéct dokonalý domácí chléb? Chytrá pekárna ETA Delicca II Max vám s tím ráda pomůže. Dokáže si totiž poradit s mnoha druhy chleba a moc dobře ví, jak je udělat lahodné, voňavé a s křupavou kůrčičkou

Jak to funguje? Díky dvěma hnětacím hákům umí pekárna perfektně připravit těsto. Pečlivě promíchává surovin do posledního zrníčka a stará se také o to, aby se nepřichytávalo na stěnách nádoby. 

Při pečení si můžete zvolit samostatný program (např. klasik, rychlý nebo bezlepkový) nebo si sami nastavit dobu kynutí i pečení v programu Vlastní. Pekárna nejenže uhněte těsto, ale nechá je také vykynout a upeče jej. 

Díky tomu budete mít denně čerstvý chléb na stole. Jednoduše, bez starostí a bez nepořádku v kuchyni. 

Bezlepkové pečivo už není žádný problém

Kdo má doma celiaka, ví, jaké je trápení sehnat dobré bezlepkové pečivo. Většinou je bez chuti, při skusu vrže nebo se drolí. Zatímco v běžném pečivu zajišťuje lákavé nakynutí právě lepek, u bezlepkového pečiva tento prvek chybí, takže je často tvrdé, příliš pevné a splasklé. 

Díky dobré pekárně si ale můžete doma připravit nejen světlý nebo tmavý bezlepkový chléb, ale také bezlepkové housky, rohlíky nebo muffiny

Pekárna ETA Delicca II Max totiž umí pracovat i s bezlepkovými surovinami. Poradí si s těstem, s dobou kynutí a přizpůsobí také dobu pečení tak, aby bylo pečivo nadýchané a křehké. 

Co všechno domácí pekárna umí? 

Jak už jsme říkali na začátku, nová pekárna ETA Delicca II Max patří k těm nejlepším pekárnám, jaké jsou aktuálně k dostání. Jejích 16 programů se postará nejen o pečení, ale také o několik dalších činností. 

1.    KLASIK je určený pro bílý pšeničný a hnědý žitný chléb, také pro chléb ochucený bylinkami a rozinkami.
2.    RYCHLÝ pro rychlou přípravu bílého, pšeničného a žitného chleba – v tomto režimu je chléb menší a má hustý střed.
3.    SLADKÝ je určený pro pečení sladkých typů chleba s křupavější kůrkou než při pečení s programem klasik.
4.    CELOZRNNÝ je vhodný pro pečení celozrnného chleba z mouky s nízkým obsahem lepku.
5.    BEZLEPKOVÝ si poradí s přípravou bezlepkového chleba.
6.    TĚSTO pro hnětení/míchání a následné kynutí těsta bez pečení.
7.    HNĚTENÍ je určený pouze pro hnětení těsta (bez kynutí).
8.    DORT se postará o hnětení/míchání surovin (např. na dort, koláč), které se následně pečou po nastavený čas.
9.    DŽEM je určený pro přípravu džemu nebo marmelády z čerstvého ovoce.
10.    JOGURT zvládne přípravu domácího jogurtu.
11.    PEČENÍ je ideální pro pečení hnědého chleba, dortů nebo sekané.
12.    ROHLÍK – BULKA je odborníkem na pečení drobnějšího pečiva, a to včetně vlastních forem. 
13.    MUFFINY umí upéct voňavé muffiny ve vlastních formách, které jsou součástí pekárny. 
14.    ROHLÍK – BULKA BEZLEPKOVÝ si poradí i s takovými úkoly, jako jsou bezlepkové rohlíky. 
15.    VLASTNÍ vám umožní individuální nastavení.
16.    VLASTNÍ – BEZLEPKOVÝ  je program, který se postará o speciality v bezlepkovém pečení. 

Díky snadnému ovládání můžete pekárnu používat prakticky denně. Je vybavena řadou příslušenství, o kterém si něco povíme později, ale vyladili jsme ji k dokonalosti hlavně díky speciálním programům. 

Mezi ně patří například programy pro dorty, které umí připravit hned několik různých dortových korpusů. Díky programům Rohlík – bulka upečete dokonalé křupavoučké houstičky, rohlíky nebo bulky na pořádnou snídani nebo domácí burgery. A nově pekárna obsahuje také program muffiny, díky kterému si přímo ve formě upečete lahodné muffiny nebo dokonce muffiny s čokoládou. 

Protože moc dobře víme, že celiaků je u nás čím dál víc, připravili jsme také programy pro pečení bez lepku. Bezlepková těsta mají úplně jinou konzistenci než těsta klasická, a je proto potřeba k nim také přistupovat jinak než ke klasice. Proto má pekárna přednastaveny programy pro bezlepkové pečení chleba, drobného pečiva i muffinů. Nebo si můžete zvolit vlastní bezlepkový program, ve kterém si nastavíte všechno podle sebe. 

Šťavnatá sekaná i bezpečně uschované ovoce a zelenina 

Jestli jste až do teď přemýšleli jen o pekárně, která upeče chleba nebo nechá vykynout těsto, zapomeňte na ni. Pekárnu ETA Delicca II Max jsme navrhli tak, aby se postarala mimo jiné také o nedělní oběd nebo domácí jogurty

Díky speciální formě můžete v pekárně upéct nejen pečivo, ale také šťavnatou sekanou. Nepřilnavá nádoba s vysokými okraji se postará o to, aby se výpek vsákl pěkně zpět do sekané. Ta tak zůstane šťavnatá až do konce. Navíc se nemusíte bát, že byste na ni zapomněli. Nastavíte si dobu pečení, po které se pekárna jednoduše vypne. 

Kromě toho si pekárna poradí i s přípravou domácího jogurtu, který vyžaduje stálé teplejší prostředí, pomůže vám ale i se zavařováním marmelád a džemů, kompotů nebo okurek. 

Příslušenství, které si poradí s každým úkolem

Pekárna ETA Delicca II Max má kromě klasické velké nádoby hned několik vychytávek pro snadnější a rychlejší pečení. 

Najdete tu jak klasickou nádobu na pečení s nepřilnavým povrchem, tak nádobu rozdělenou na dvě části, která se hodí pro pečení buchet, sekané nebo třeba kynutí menšího množství těsta. 

Pro pečení drobnějšího pečiva má ETA Delicca II Max speciální držák, který jsme vyvinuli u nás v Hlinsku, a který drží formy na muffiny, rohlíky nebo housky ve dvou patrech. Díky našemu speciálnímu stojánku vzduch v pekárně proudí rovnoměrně a stará se o propečení každého kousku těsta stejně. 

Aby byla pekárna bezpečná i v rodinách s malými dětmi a jejich nenechavými ručičkami, má automatický zámek, který uzavře víko nádoby po 1 minutě nečinnosti. Kdykoliv ho ale můžete zrušit, pokud máte doma čistý vzduch. 

ETA Delicca II Max čerpá z toho nejlepšího, co jsme se až dosud naučili při výrobě domácích pekáren. Samozřejmostí je tak nepřilnavý povrch nádob, odložený start, LED displej nebo možnost upéct chleba až do hmotnosti 1,5 kg. Jestli milujete čerstvé domácí pečivo nebo u vás každý nákup zmizí jako housky z krámu, je pro vás domácí pekárna ETA Delicca II Max tím nejlepším pomocníkem.