Silvestrovská inspirace: Uspořádejte skvělou oslavu pro vaše blízké

Silvestrovská inspirace: Uspořádejte skvělou oslavu pro vaše blízké

Vánoce jsou nenávratně pryč a blíží se oslavy Silvestra a nového roku, které budeme letos trávit s přáteli či rodinou hlavně doma nebo na chatách a chalupách. Proto jsme pro vás připravili pár tipů, jak domácí oslavy dotáhnout k dokonalosti.

Oslava, která má styl

Výběrem vhodného tématu získá večírek šmrnc a speciální ráz. Uspořádejte oslavu ve stylu filmu Velký Gatsby, filmových hvězd na červeném koberci, oblíbených superhrdinů či disco party. Atmosféru zajistěte vhodnými dekoracemi, občerstvením, výběrem hudby nebo také kostýmy.  

Občerstvení jako základ

Chutné občerstvení je základem povedené oslavy. Nejen v tomto případě se vyplácí vsadit na jednoduchost a připravit chuťovky, které budou moct hosté ochutnávat po celý večer. 

Vsadit můžete na klasiku jako je třeba sýrový tác. Různé druhy sýrů doplňte také o kousky pečiva, hroznové víno, sušenou šunku, uzeného lososa či klobásky. Nebo můžete vyzkoušet exotické guacamole s tortilla chipsy či famózní čokoládové fondue, do kterého můžete namáčet různé druhy ovoce či marshmallow. 

Inspirujte se dalšími recepty na ideální Silvestrovské pohoštění.  

Crostini s kozím sýrem a fíky >  
Pomazánka ze sušených rajčat a semínek >
Fazolová pomazánka > 

Falafel >  
Italské panini >
Souvlaki > 

Hummus >          
Vajíčkový salát s olivami >          
Hummus s červenou řepou > 

Jídlo není všechno

Skvělé občerstvení je důležité, ale nezapomínejte ani na nápoje. Připravte si klasiku v podobě dobrého šampaňského, perlivého vína nebo vsaďte na něco ostřejšího a sáhněte po lahvi kvalitní whisky nebo jiného pití které máte rádi.

Pokud letos jedete na vlně experimentů, můžete se inspirovat našimi míchanými drinky, díky kterým se budete moci před návštěvou vytáhnout. Nebudete potřebovat žádný profi shaker, vystačíte si pouze s kvalitním mixérem

Broskvové Bellini >          Mexická margarita >           Mangové Daiqiri > 

Kouzlo okamžiku

Co je však při oslavách Silvestra a nového roku nejdůležitější? Užívejte si jedinečné kouzlo okamžiku, které tato noc přináší. Ať už trávíte čas s rodinou, přáteli nebo s partnerem v soukromí, zapomeňte na starosti všedních dní a vstupte do nového roku s radostí a optimismem.  

Šťastný nový rok!