MDŽ jako oslava ženství – dovolte si rozkvést (a už nezvadnout)

MDŽ jako oslava ženství – dovolte si rozkvést (a už nezvadnout)

Taky máte Mezinárodní den žen spojený s povinnou kyticí a prkenným blahopřáním od zástupců mužského pohlaví? Zkuste to letos jinak – nečekejte na ocenění a děkovná slova ostatních a raději tuto příležitost využijte k oslavě vlastního ženství. Máme pro vás tipy, jak potěšit tělo i duši.

Pečujte o sebe jako o své nejbližší

Stavíte se až na poslední místo? To je zásadní chyba. Vždyť i v opravdu nouzových situacích musíte nejprve nasadit kyslíkovou masku sama sobě, abyste pak mohla pomoci svým blízkým. Hýčkání si proto dopřávejte pravidelně a patřičně si svou soukromou chvilku užijte – není na tom vůbec nic sobeckého. 

Doslova od hlavy až k patě o sebe můžete pečovat s kolekcí ETA Fenité, Základem je pravidelné hloubkové čištění pleti sonickým kartáčkem a péče o chodidla, kterou vám usnadní praktický elektrický pilník. Zbavit se chloupků vám pomůže IPL epilátor s omlazujícím nástavcem.

ETA TIP: Sonické kartáčky ETA Fenité pleť nejen čistí, ale i masírují a prokrvují, a tím pomáhají předcházet jejímu stárnutí. V našem článku se o nich dozvíte více.

O zkrášlení na počkání se pak postarají elegantní fény, praktické kulmy nebo žehličky, které díky nejnovějším technologiím vlasy zároveň vyživují. Jako bonus pozvednou i vaše sebevědomí. Že jsou vlasy korunou krásy, se totiž opravdu neříká nadarmo. 

ETA TIP: Poradíme vám, jak snadno a efektivně vytvořit různé druhy loken.

Dělejte, co vás těší

Projevem sebelásky může být kromě péče o zevnějšek také umění dopřát si chvíli pro sebe. Jednoduše si hoďte nohy nahoru, usaďte se s knihou nebo chvíli jen tak meditujte a rozjímejte o životě. S navozením pohodové atmosféry pomůže i aromaterapie.

ETA TIP: Úklid tentokrát přenechte jiným. Zaúkolujte ostatní členy domácnosti nebo se spolehněte na robotický vysavač.

Potěšení hledejte i v jídle a odměňte se něčím dobrým. Tím vás však nenabádáme k obžerství – kvalitních pochutin stačí malá porcička, která ale přinese velký požitek. Co třeba pásek vysokoprocentní čokolády, kousek francouzského sýra nebo skleničku opravdu dobrého vína?

Dejte průchod tvořivosti

Ženy jsou od přírody tvůrčí a většinou oplývají citem pro detail. Zároveň mají tendenci pečovat o rodinný krb a vytvářet kolem sebe příjemné útulno. Kromě zkrášlování domácnosti vlastnoručně vyrobenými dekoracemi můžete dát průchod své tvůrčí energii také v kuchyni. Upečte něco sladkého nebo se ponořte do tajů výroby domácího pečiva. Inspirujte se při tom našimi recepty.

ETA TIP: Pravou rukou každé ženy, kterou si tvoření v kuchyni užívá, je kvalitní kuchyňský robot. Jeho pomoc je opravdu nedocenitelná – udělá za vás téměř všechnu těžkou práci, a vy tak budete mít mnohem více energie a času věnovat se detailům (například zdobení), které vám rozzáří oči tvůrčím nadšením.

Vyhrát si můžete také s přípravou domácích těstovin nebo moučníků, které si žádají extra dávku trpělivosti. Zkuste třeba tradiční valašské frgály s několika druhy náplní.

Setkávání, klábosení, sdílení

Ženské kruhy mají svou tradici již od pradávna. Sezvěte proto kamarádky a udělejte si pohodový večer. Nalejte si k tomu sklenku vína (a nezapomeňte ho správně vychladit) nebo si uvařte dobrou kávu.

Kromě přítelkyň si však najděte čas také na sestry, maminky, babičky a tety. Budete překvapená, kolik rodové moudrosti od nich načerpáte. Společný čas můžete strávit například v kuchyni, když však budete pečlivě naslouchat, jistě se toho o životě přiučíte mnohem víc než jen tradiční rodinné recepty.

Splyňte s přírodou a vsaďte na bylinky

Královnou mezi ženskými bylinkami je kontryhel, který příznivě působí na ženský hormonální cyklus, plodnost a pohlavní orgány. Ozdravné je však už samotné sbírání bylin, které je od nepaměti typicky ženskou záležitostí. Inspiraci najdete třeba v rozhovoru s bylinkářkou Šárkou Polanskou

Napojit se na přírodu přitom není nijak složité – jednoduše se do ní ponořte. Projděte se bosá jarní loukou, napijte se z lesní studánky a pořádně se nadechněte svěžího vzduchu co nejdále od velkoměsta.  

ETA TIP: O čistší vzduch ve vaší domácnosti se postará čistička vzduchu. Díky funkci ionizace se bude vaše domácí ovzduší podobatlo tomu, které si užíváme venku po bouřce.