Tipy pro milovníky kávy: Jak připravit lahodnou kávu v pohodlí domova?

Tipy pro milovníky kávy: Jak připravit lahodnou kávu v pohodlí domova?

Pokud není rozpustné kafe zrovna váš šálek kávy a zároveň nechcete utrácet za každodenní lattéčko v kavárně, nabízí se jednoduché řešení – naučit se připravovat kávu, která uspokojí všechny vaše smysly, doma či v kanceláři. 

Jak připravit cappuccino, espresso macchiato nebo café latté, jsme vám prozradili v článku Letem světem s kávovarem Nero. Když už tedy máte jasno, na jakou kávu máte zrovna chuť, zbývá jediné – převést nabyté vědomosti do praxe. Ale ještě, než se do toho pustíte, máme pro vás pár osvědčených tipů, které vám při přípravě skvělé kávy z pohodlí domova jistojistě přijdou vhod. 

Kvalitní káva  

Kvalitní kávová zrna jsou jednoduše základem úspěchu. Zpočátku, kdy si teprve ujasňujete své preference, se vyplatí zavítat do menších pražíren, kde vám poradí a často i nabídnou ochutnávku. Kvalitní kávu samozřejmě najdete i mezi těmi běžně dostupnými. Když už však budete vědět, jaký druh kávových zrn vám vyhovuje nejvíce, bude volba mezi nabízenými kávami snazší.

Skvělou volbou pro domácí přípravu kávy (nejen) s kávovarem ETA NERO, je káva NERO Caffé, která je k dostání ve značkových prodejnách ETA. Vybírat můžete z několika variant podle vašich preferencí:

 

Prémiová káva Nero Caffé

 

  • NERO Caffé Premium/Pure byla vyvinuta na míru tuzemským milovníkům kávy a tvoří ji 100% arabica. Díky středně tmavému pražení u ní dochází k potlačení kyselých chutí.
  • NERO Caffé Premium/Fine je prémiová káva s vyváženou chutí, které bylo dosažení kombinací arabiky (80 %) a robusty (20 %).
  • NERO Caffé Crema/Office vás nadchne svou jemností, kterou si můžete dopřát kdykoliv během dne. Tato vyvážená směs káv arabica a robusta se vyznačuje hustou pěnou s jemnou texturou na povrchu.
     

Prémiová káva Nero Caffé

 

NERO Caffé je jedna z nejlepších běžně dostupných káv na trhu. Byla vyvinuta v úzké spolupráci s několika ověřenými rodinnými pražírnami. Výběr a zpracování zrn doprovází láska ke kávě i precizní výstupní kontrola, což je znát na její kvalitě i chuti. Důmyslně řešené je také balení káv NERO Caffé, které je vybavené ventilkem pro uchování aroma.

 

Čerstvě namleto 

Aroma i chuť čerstvě namleté kávy jsou nezaměnitelné. Obojí časem bohužel vyprchává a chuťový i čichový zážitek klesá na intenzitě. Kávovar ETA NERO má zabudovaný mlýnek s kvalitními ocelovými noži, a tak vám kávová zrna namele vždy až těsně před samotnou přípravou. Snadno si také můžete nastavit hrubost mletí, která ovlivní výslednou chuť a intenzitu vašeho nápoje.  Obecně platí, že čím jemnější mletí, tím intenzivnější chuť i aroma. Velmi jemně mletá káva však vytéká pomaleji a pro někoho může být silná až příliš.

Správný postup přípravy

Příprava kávy může být pěkná věda. To ovšem neplatí, když máte ty správné pomocníky. Kávovar ETA NERO udělá veškerou práci za vás a nabídne ještě něco navíc. Disponuje totiž volitelnou funkcí předspaření, a tak je čerstvě namletá káva nejdříve na několik sekund spařena menším množstvím vody. Tím káva nabobtná a poté lépe uvolní své aroma i látky v ní obsažené. 

Nahřátý šálek

Aby nedošlo k nežádoucímu teplotnímu šoku a rychlému vychladnutí kávy, šálek před přípravou nahřejte. Jak na to? Jednoduše zapněte funkci horké vody, napusťte ji do šálku a nechejte chvíli odstát. Poté vodu vylejte a pokračujte v přípravě nápoje. 

Opečovávaný kávovar  

Aby vám kávovar déle sloužil a kvalita kávy v něm připravená zůstávala vysoká, je potřeba jej udržovat v čistotě. Čas od času si proto žádá odvápnění. Nemusíte si však nastavovat upomínku v telefonu, ani si psát poznámku do diáře, kávovar ETA NERO vás sám včas upozorní, že už je na odvápnění ta správná chvíle.

Cappuccino