Balíte na dovolenou? Nezapomeňte na tyto praktické vychytávky

Balíte na dovolenou? Nezapomeňte na tyto praktické vychytávky

Zabalit se na letní dobrodružství efektivně a zlehka vyžaduje zkušenost i plánování. Naštěstí už dnes existují technologické vychytávky, které zabírají minimum místa a téměř nic neváží. Přesto s nimi budete mít i na cestách veškerý potřebný komfort. Seznamte se s praktickými letními pomocníky pro všechny cestovatele. 

Balit se patří rozhodně k neoblíbenému začátku všech dovolených a cestovatelských výprav. Umět odhadnout, co přesně budete potřebovat, abyste nevláčeli zbytečně kilogramy nenošeného oblečení, nepřečtených knih a nepoužité elektroniky, to vyžaduje skutečné mistrovství. Nesbalit nic se ale taky nevyplácí. Pokud cestujete nalehko, dost pravděpodobně vám budou určité věci chybět. V lepším případě vám dovolenou znepříjemní. V tom horším o dost prodraží, protože budete muset chybějící nezbytnosti obstarávat na místě. Mnohdy s přímořskou či vysokohorskou přirážkou. 

Při balení si vždy zjistěte aktuální předpověď počasí v místě, kam vyrážíte. Zamyslete se také nad tím, jak dny volna reálně plánujete strávit. Jedete sportovat nebo do společnosti? Budete bydlet pod stanem nebo v hotelovém resortu? Jedete autem nebo letíte? Abyste ušetřili místo i váhu zavazadla, sahejte po multifunkčním oblečení i elektronice a cestovních baleních kosmetiky. 

Cestujete autem nebo autobusem

Pokud letos vyrážíte na dovolenou autem nebo autobusem, váha kufru vás tolik trápit nemusí. Naopak toho můžete využít a přibalit několik drobností, které později oceníte. 

Čistíte si přes rok zuby sonickým kartáčkem? Špičkové péče o zuby se nemusíte vzdávat ani na cestách. Sonický zubní kartáček ETA Sonetic Holiday s UV dezinfekčním pouzdrem vám bude skvělým parťákem. Zvládne kmitat rychlostí 31 000 pohybů za minutu, díky čemuž odstraní mnohem více zubního plaku a předejde vzniku zánětu dásní a dalších nepříjemných onemocnění. Po dokončení ústní hygieny kartáček jednoduše vložíte do pouzdra, které za vás vyřeší dvě nejčastější otázky, jež se s používáním zubního kartáčku (nejen) na cestách pojí – kam ho uložit a jak jej udržet hygienicky čistý. Po uzavření pouzdra se totiž na dobu 10 minut automaticky aktivuje funkce UV dezinfekce, která pomáhá účinně ničit bakterie na hlavě kartáčku. UV světlo dokáže zahubit až 99,9 % bakterií, které by mohly způsobovat potíže ve vaší ústní dutině. Přibalte i masážní hlavici, díky které si dovolenou užije i váš chrup.

Sonický kartáček ETA Sonetic Holiday

Sonický kartáček ETA Sonetic

Ačkoliv máte možná žehlení za celý rok dost, pořiďte si na cesty i malou žehličku. Garantujeme vám, že při vybalování pomačkaných triček i šatů ji rozhodně oceníte. Na lehoučké žehličce ETA Leila navíc můžete jednoduše volit nastavení elektrické sítě. Využijete ji tak opravdu po celém světě.

Ultralehká žehlička ETA Leila

Ultralehká žehlička ETA Leila

Do kufru přihoďte i skladný vysoušeč vlasů. Zejména, pokud se chystáte do soukromého ubytování či na chatu, nemůžete příliš spoléhat, že bude fén součástí vybavení. ETA Fenité má sklopné držadlo, takže zabere minimum místa. Přitom nabízí tři stupně teploty a dvě rychlosti. I na dovolené tak docílíte dokonalého účesu.

Fén ETA Fenité 

Fén ETA Fenité

Fén ETA Fenité

Letíte letadlem

Kvůli váhovému limitu dobře zvažte, zda potřebujete například kosmetiku v celých baleních. Dost možná zcela postačí malé cestovní verze lahviček. Oblečení vezměte méně a rozmyslete si, zda se dá kombinovat a snadno udržovat. 

Letištní kontroly a vysoké poplatky za překročení váhového limitu vás nemusí děsit díky digitální váze na zavazadla. Kufry až do padesáti kilogramů s ní jednoduše zvážíte, takže budete přesně vědět, zda se do povoleného rozmezí vejdete. Můžete tak v klidu nakoupit dárky z cest bez obav, že je budete muset zanechat v letištní hale.

Cestovní váha ETA Travello 

Cestovní váha ETA Travello

Praktického pomocníka na cesty najdete v ručním napařovači. Pomačkané oblečení stačí pověsit na ramínko a párkrát napařovačem přejet, aby vypadalo jako zrovna vyprané a vyžehlené. Napařovač navíc využijete i během roku v domácnosti na záclony i zimní kabát.

Ruční napařovač ETA Stephany

ETA Stephany

ETA Victoria

 Inspirujte se také dalšími letními vychytávkami a užijte si léto kdekoli!