Letní lokny: velký průvodce pro krásně vlnité vlasy

Letní lokny: velký průvodce pro krásně vlnité vlasy

Žádný účes k létu nepatří tolik jako vlnité vlasy. Milujeme je už proto, že romantické lokny nebo kudrnatý rozcuch vykouzlíme během pár minut. Jsou šik a můžeme se tvářit, že to je přesně ten účes, se kterým jsme si nedaly žádnou práci. Spolu s odborníky jsme se mrkli na to, jak si vytvořit letní lokny, a přitom si zachovat vlasy zdravé, hebké, vyživené a krásné. 

Krásně upravené kudrny potřebují tři věci – správnou výživu a péči, kvalitní kulmu nebo kartáč a lak, který nelepí. Jak na to? 

  • Vyživujte

Krásné vlny začínají už u mytí vlasů. Nebojte se přidat do nich přípravky pro vlnité vlasy, jako jsou spreje, pěny nebo speciální šampony. Vlny vypadají dobře na zdravých a vyživených vlasech, které se netřepí. Abyste předešly krepatění, nezapomeňte vlasy před fénováním, kulmováním nebo žehlením ošetřit speciálními přípravky pro tepelnou úpravu vlasů. Sprej pro tepelnou úpravu vlasů nastříkejte do vlhkých vlasů a také do vlasů suchých těsně před úpravou. Odměněna budete lesklou a hladkou hřívou s nádhernými vlnami. 

  • Vyberte správný nástroj

V tomto článku najdete návod na vytvoření dokonalých amerických vln, rozkošné kudrnaté hřívy nebo ležérních vln pro večerní toulky městem. Pojďme si ale udělat pořádek v tom, kdy sáhnout po kulmě, fénu, kartáči nebo žehličce. 

Pro dokonalý objem vytvořený velkými vlnami budete potřebovat horkovzdušný kartáč, ideálně s nástavci pro různé typy vlasů. Ondulační nástavec a vzduchový koncentrátor kartáč snadno promění v lehký fén. Hodí se na cesty i na doma a pomůže vám zkrotit dlouhé vlasy do dokonalých účesů. 

Velkorysých vln dosáhnete také s rotačním kartáčem. Vybírejte takový, který je vybaven ionizátorem a zabraňuje elektrizování vlasů. Na dlouhých vlasech také spoustu práce zastane šetrná žehlička. 

Pro výrazné vlnky a pořádně kudrnatý účes budete potřebovat kulmu. Kulma ETA Fenité postupně uvolňuje keratin a arganový olej, a stará se o to, aby vaše vlasy byly zdravé a hebké i při častém používání. 

  • Na sucho nebo na mokro? 

Zatímco horkovzdušný kartáč nebo kulmofén vyžaduje vlasy vlhké, žehličku i kulmu používejte na pečlivě prosušené vlasy. Vydávají totiž vysokou teplotu, díky které by se voda ve vlasech mohla začít vařit a přetěžovat tak vlasy při úpravě. Pokud se chystáte kulmovat nebo použít žehličku, vysušte vlasy fénem nebo si dejte kávu a počkejte, až vlasy pořádně uschnou.  

  • Fixujte

Vlny ve vlasech se většinou neobejdou bez laku na vlasy, tužidla nebo vosku. Ty se jednak postarají o to, aby účes dlouho vydržel, a navíc přimějí každý neposlušný vlásek, aby zůstal na místě. Fixační přípravky seženete také ve variantách pro vlnité vlasy. 

Jak to kadeřníci dělají, že od nich vždycky odcházíte s krásným a nadýchaným účesem? Jestli chcete mít vlasy jako od kadeřníka, mrkněte na tipy profesionálů. Díky nim budete mít elegantní vlny ve vlasech za pár minut. 
 

 

Velké vlny

Tady vám bude skvělým pomocníkem kulmofén nebo horkovzdušný kartáč. Do vlhkých vlasů přidejte olej nebo sprej pro vlnité vlasy. Horní část vlasů sepněte na temeni sponkou a začněte vespod. Po velkých pramenech vlasy natočte na kartáč a projeďte směrem ke kořínkům. Široké prameny vám zajistí objem, který vydrží i několik hodin. Upravené vlasy protřepejte konečky prstů a zafixujte lakem na vlasy nebo přidejte lesk ve spreji. 

 

Drobné vlnky

Jemnější vlny zajistí žehlička nebo kulma. Dobře vysušené vlasy pročešte, sepněte jejich horní část na temeni a začněte pramínky natáčet na kulmu od středu ke konečkům. Díky tomu bude vzhled vlasů přirozený. Čím tenčí pramínky budete natáčet, tím výraznější vlnky na nich vzniknou. Dávejte pozor, aby na koncích nezůstaly ostré přehyby, které by pak trčely z účesu. Každou řadu pramínků zafixujte lakem, a jakmile budete mít hotovo, pročísněte vlasy jemně prsty. 

Stejný postup platí i pro žehličku. Tu přiložte ke střední části širokého pramínku, obtočte vlasy jednou dokola směrem od obličeje a pak pomaličku sjíždějte po pramínku dolů. Žehličku byste neměla používat k natáčení vlasů každý den, jinak se vám vlasy vysuší. Je to ale rychlý a spolehlivý pomocník, když po ruce nemáte kulmu. 
 

 

Kudrnatá hříva

Jestli vás lákají roztomilé francouzské kudrny, budete potřebovat dobrou kulmu. Tenké pramínky natáčejte od hlavy ke kořínkům a nerozkládejte je po celém povrchu kulmy, ale velmi pevně skládejte k sobě. Prameny opět zafixujte lakem a až budete mít hotovo, skloňte hlavu a kudrny pročísněte prsty.  

TIP ETA: Svěřte své vlasy do té nejlepší péče. Jemně elegantní kolekce fénů, žehliček, kulem a kulmofénů ETA Fenité ukrývá tajemství profesionálních technologií, jaké používají kadeřníci.