Jak dosáhnout perfektně upravených vlasů nejen na jaře? Zeptali jsme se odborníka

Jak dosáhnout perfektně upravených vlasů nejen na jaře? Zeptali jsme se odborníka

Pokud se zima na kondici vašich vlasů viditelně podepsala, nevěšte hlavu – i přesto z nich můžete vykouzlit oslnivý účes pro slavnostní i každodenní příležitosti. Vyzpovídali jsme profesionálního kadeřníka Adama Ondrušku, který nám prozradil své tajné tipy, jak vlasy upravit snadno, rychle a podle současných trendů.

Nepodceňujte přípravu

Před úpravou vlasy důkladně umyjte šamponem, který odpovídá vašemu typu vlasů. Abyste je dokonale zbavily nečistot a mastnoty, šamponem je umyjte raději dvakrát. Nepodceňujte ani důležitost kondicionéru či masky na vlasy. Špatně ošetřený a nevyživený vlas má totiž tendenci poutat vzdušnou vlhkost. Po vyžehlení se pak brzy znovu zvlní, po natočení naopak plihne a rovná se. 

Péče o vlasy na jaře

Vítr ve vlasech

Po umytí a ošetření vlasů následuje fénování. Zde hraje zásadní roli kvalitní fén – ten z řady ETA Fenité vyniká zejména dlouhou životností AC motoru a silným výkonem, který výrazně ušetří čas i dlouhovláskám.  

Způsobů, jak vlasy fénem efektivně vysušit, je přitom hned několik. První z nich je takzvané foukání přes prsty. „Vlasy si vždycky foukejte po směru růstu od kořínků ke konečkům, nikdy ne v předklonu,“ zdůrazňuje Adam Ondrušek a dodává: „vlasy se v předklonu namáhají a chaotickými pohyby fénem se mohou ulamovat“.

Další variantou je foukání pomocí kulatého kartáče. Vlasy vysoušejte postupně v několika sekcích – záleží na jejich délce a hustotě. I tentokrát však dodržujte směr od kořínků ke konečkům.

Kartáč a fén v jednom

Pokud je pro vás náročné držet v jedné ruce fén a v druhé kulatý kartáč, jsou pro vás kulmofény ideální volbou. Kulmofén může být rotační, kde se hlavice s kulatým kartáčem točí pomocí motoru, a tudíž je s ním manipulace jednoduší, anebo nerotační, který je ideální pro dámy s kratšími střihy. „Trendem pro rok 2020 jsou hladké a uhlazené účesy, jejichž úpravu vám kulmofén značně usnadní,“ doplňuje vlasový mág. 

Uhlaďte finální look

Teď už záleží jen na příležitosti a vašich preferencích. Toužíte po elegantních vlnách na ples, jemně navlněných loknách na denní nošení, rebelských kadeřích na rockový koncert nebo po sexy rovných vlasech podle letošních trendů? S pomocníky ETA Fenité můžete být pokaždé jiná, a přesto stále svá.

„Hlavní trend toho jara, tedy perfektně hladký účes, se neobejde bez žehlení vlasů. Nejvíce se mi osvědčila napařovací žehlička,“ prozrazuje Adam Ondrušek. Díky technologii napařování zkrotí i ty nejvíce nepoddajné vlasy, které zároveň vyživuje postupným uvolňováním keratinu a arganového oleje. „Narovnání vlasů je tak otázkou několika málo okamžiků a pokud například nezmoknete, vlasy vydrží rovné opravdu až do dalšího mytí,“ dělí se kadeřník o své zkušenosti. 

Péče o vlasy na jaře

Vln se vzdávat nemusíte

Že byste raději vlny, nejlépe jednoduše a rychle? Sáhněte po automatické kulmě ETA Fenité. Díky systému samonavíjení si kulma pramen vlasů sama natáhne a výsledkem je perfektně natočený pramen, a to jeden jako druhý. „Díky možnosti zvolit si směr natáčení můžete snadno vytvořit různé styly účesu – třeba momentálně nejmodernější účes à la vlny z obličeje. Elegantní večerní účes pak vykouzlíte pomocí vln natočených jedním směrem, které rozčešete a na jedné straně dáte za ucho. Vlny také mohou jít cik-cak, tedy každá jiným směrem, což je nejžádanější úprava vlasů u střihu typu mikádo,“ říká Adam Ondrušek. 

A pokud byste chtěly svůj zvlněný účes posunout ještě o level výše, doporučuje konickou kulmu s vyměnitelnými hroty z řady ETA Fenité. Ta disponuje čtyřmi hroty o různých průměrech pro různě velké vlny, se kterými může být účes ještě zajímavějším. 

A co našim čtenářkám Adam vzkazuje na závěr? „Mějme se rádi, nešetřeme na sobě a dopřejme vlasům dostatek kvalitní péče, produktů i nástrojů na jejich úpravu. Je to přece jen koruna naší krásy...“

Péče o vlasy na jaře

Kdo je Adam Ondrušek?

Adam Ondrušek je profesionální kadeřník a hair stylista, který je již 9 let hrdým majitelem úspěšného kadeřnického salonu Hair Salon ve Valašském Meziříčí.

Co říká o produktech ETA Fenité?

"Tato řada mě hned na první pohled uchvátila svým vzhledem, který působí velmi elegantně a něžně. Plný počet bodů však u mě tyto výrobky mají i potom, co jsem důkladně otestoval jejich funkčnost a jednoduchost používání. Všechny produkty ETA Fenité jsou navrženy tak, aby vlasy upravily rychle, snadno a precizně, a to nejen doma v koupelně – i já si je opět a rád přizvu na pomoc při tvorbě profesionálních trendy účesů pro rok 2020."