Rovné vlasy: Jak správně žehlit a upravovat

Rovné vlasy: Jak správně žehlit a upravovat

Elegantní rovné mikádo nebo hladké vlasy, které splývají do poloviny zad? Nestárnoucí účes, který sluší snad každé ženě. Rovnání vlasů, žehlení a úprava není žádná věda, jen je potřeba dodržovat pár jednoduchých pravidel, které vám ušetří práci a postarají se o to, aby byly vaše vlasy hladké, zdravé a krásně lesklé. 

O dokonale rovné vlasy se postará kvalitní žehlička nebo žehlicí kartáč. Jak si vybrat takové, která budou pečovat o vlasy a postarají se o rychlou úpravu? 

  • Teplota

Vyberte si takovou žehličku, která vám umožní regulovat teplotu. Žehličky s regulací od 160 °C do 220 °C snadno vyžehlí i nepoddajné vlasy, ale zároveň se postarají o šetrnou péči u vlasů jemných. 

  • Povrch destiček

Na trhu jsou desítky variant žehlicích destiček. My sázíme na kombinaci keramiky, která se rychle rozehřívá a rovnoměrně drží teplo, a turmalínu, který se stará o to, aby vlasy neelektrizovaly a byly krásně hladké. 

  • Vyživení

Existují žehličky, které při žehlení postupně uvolňují vyživující látky pro péči o vlasy. V tomhle rozhodně vede žehlička ETA Fenité, která z keramických destiček postupně uvolňuje keratin a arganový olej. 

  • Pára proti vysušení

Docela žhavou novinkou jsou žehličky, které při žehlení uvolňují páru. Ta zabraňuje nadměrnému vysušování vlasů a urychluje úpravu účesu. 

  • Bezpečnost

Takovou tu drobnou paniku, jestli jste doma vypnula žehličku na vlasy, určitě znáte. Dobrá žehlička na vlasy je vybavená senzorem, který ji po krátké době nečinnosti prostě a jednoduše vypne. 

TIP ETA: Skvělým pomocníkem, který se postará o narovnání i takových vlasů, které jsou silně kudrnaté, je žehlicí kartáč ETA Fenité. Suché vlasy nabírejte po širokých pramenech na kartáč u kořínků a pročísněte jím vlasy až ke konečkům. Žehlení kartáčem je velmi snadné a šetrné k vlasům. 
 

 

Vysušit a vyfoukat

Zdravé a krásně hladké vlasy začínají už u mytí. Vyživující šampon a kondicionér můžete doplnit prostředky pro snadné žehlení vlasů. Pokud jsou vlasy velmi vysušené, sáhněte ještě po hloubkové kůře, která pronikne až do hlubších vrstev vlasu. Umyto? Tak jdeme na to. 

Mokré vlasy nedrhněte ručníkem, ale opatrně vysušte mačkáním nebo nechejte přebytečnou vodu vsáknout do ručníkového turbanu. Vlhké vlasy pečlivě vysušte fénem, který zapnete na silnější výkon a vyšší teplotu a po pár minutách snížíte obojí. 

 

Vyživit a dodat objem

Teď je čas na přípravky pro ochranu vlasů před teplem. Nastříkejte je rovnoměrně do vlasů a prosušte vlasy přes kulatý kartáč. Použít můžete i horkovzdušný kartáč, který vlasům dodá objem. Jednotlivé prameny naberte na kartáč u kořínků a protáhněte ho po celé délce vlasu. Pokud používáte kartáč a fén, foukejte teplý vzduch na spodní stranu pramínku.

 

Dokonale vyžehlit

Hladký účes nakonec vyladíte žehličkou na vlasy. Dávejte pozor, aby byly prameny opravdu suché. Žehličku nastavte na vyšší výkon, do prstů nabírejte široké pramínky vlasů a plynule po nich přejeďte žehličkou. Pramen vyžehlete maximálně 3krát po sobě a pokračujte dál. Nenechávejte žehličku na jednom místě, aby se vlasy zbytečně nekrepatěly nebo nespálily. Pokud máte vlasy hodně husté nebo vlnité, sáhněte po žehlicím kartáči ETA Fenité. Žehlení s ním je jednoduché a rychlé. Jakmile budete mít hotovo, přidejte ještě lesk ve spreji. Pracujte s ním jemně, ať vlasy zbytečně nezatížíte.