Péče o vlasy v zimě – dbejte na správnou výživu a šetrné pomocníky

Péče o vlasy v zimě – dbejte na správnou výživu a šetrné pomocníky

Mráz, sníh, přechody z tepla do zimy i suchý vzduch ve vytápěných místnostech – to vše dává našim vlasům v zimě pořádně zabrat. Jejich přesušení, lámání, krepatění i elektrizování však můžete předcházet vhodnou péčí.  

Výživa zevnitř i zvenku

Dodávat vlasům ty správné živiny je potřeba celoročně – v zimě je však vhodné tuto péči ještě zintenzivnit. Základem je vždy správná výživa. Vlasům prospívají zdravé tuky obsažené v oříšcích a semínkách, avokádu, rostlinných olejích a rybách. Z minerálů si vlasy cení zejména zinku obsaženého mořských plodech či v dýňových semínkách a selenu, který najdete třeba v para oříšcích. Nezanedbatelnou roli hraje také železo, dbejte proto na dostatečný přísun ovoce, luštěnin či masa. Neméně důležité jsou vitamíny – obzvláště celý B komplex a vitamíny A, C a E, které slouží jako účinné antioxidanty.

Částečně můžete své vlasy vyživit i vhodnou vnější péčí. Jako maska či kondicionér mohou posloužit stejné suroviny, jaké prospějí při vnitřním podávání. Vyzkoušejte zábal z kokosového oleje či avokáda a přesvědčte se sami. I z vlasových přípravků volte spíše ty přírodní – přílišná chemie vlasům z dlouhodobého hlediska neprospívá. Můžete si také nechat poradit přímo v kadeřnickém salonu, kde vám doporučí vhodné vyživující produkty s ochrannými složkami.

Mějte pod čepicí

Pokrývka hlavy není jen prevencí nachlazení, před mrazem chrání také vlasy. Nošení čepic a klobouků se tedy rozhodně nebraňte. Po příchodu do vytápěných prostor, jako je obchod či MHD, však pokrývku důsledně sundávejte – vyhnete se tak nechtěnému zpocení a zplihnutí vlasů.

Péče o vlasy v zimě

Při mytí a následném vysoušení si dopřejte dostatek času. Vlasy vždy vysušte opravdu důkladně – voda ve vlhkých vlasech po vystavení mrazu zmrzne, což může strukturu vlasů nenávratně poškodit. Ze stejného důvodu vlasy neupravujte gelem s „mokrým efektem“.

Vlasy v zimním období neumývejte zbytečně často. Pomocnou berličkou může být suchý šampon, který nanesete ke kořínkům, a váš účes tak zůstane v kondici o něco déle.

Pomocníky vybírejte pečlivě

Při vysoušení fénem použijte teplý vzduch, ale ne příliš horký – vyhnete se tím nechtěným teplotním šokům. Kvalitní fén s několika stupni teploty i nastavením intenzity proudění vzduchu tak bude (nejen) v zimě vaší pravou rukou.

ETA TIP: Sáhněte po profesionální švýcarské péči Valera nebo po oblíbených fénech z řady ETA Fenité v elegantním designu.

Při výběru fénu se zajímejte také o funkci ionizace. Ta zkracuje dobu vysoušení, a zároveň zabrání elektrizování, krepatění a přesušení vlasů. Péče o vaše vlasy tak bude nejen šetrnější, ale i efektivnější. Ionty zajistí udržení optimální vlhkosti, kterou ve vlasech „uzamknou“ – vlasy budou viditelně lesklejší a budou déle působit upraveným dojmem.

ETA TIP: Abyste po vysoušení fénem vlasy ještě nezatěžovali další stylingem, jděte na to chytře. Perfektně vám poslouží multifunkční kulmofény a horkovzdušné kulmy, které vaše vlasy vysuší a zároveň upraví do požadovaného tvaru.

Pokud se ani v zimním období nechcete vzdávat žehlení vlasů, sáhněte po žehličce ETA Fenité. Ta vlasy díky technologii postupného uvolňování keratinu a arganového oleje z keramických destiček během žehlení vyživuje. Navíc disponuje unikátní funkcí žehlení s párou, a tak účes upraví rychleji, účinněji a šetrněji.

Péče o vlasy v zimě

Optimální klima pro vaše kadeře

Velkou zátěží pro vlasy jsou také přechody z mrazu do hodně vytopených místností. Suchý vzduch vysušuje i vlasy, a ty tak ztrácí sílu a lesk.

V domácnostech a kancelářích můžete kvalitu a vlhkost vzduchu jednoduše ovlivnit – vsaďte na účinný zvlhčovač vzduchu, případně přizvěte na pomoc také čističku vzduchu. Poděkují vám nejen vaše vlasy, ale i pleť. Zároveň se vám bude mnohem lépe dýchat.

Péče o vlasy v zimě

ETA TIP: Inspirujte se také našimi dalšími tipy pro péči o vlasy.