Půl roku bez starostí s holením? Vyzkoušejte IPL epilaci

Půl roku bez starostí s holením? Vyzkoušejte IPL epilaci

Zářivá pokožka bez chloupků, která vydrží hladká několik měsíců. Už jste si taky někdy lámala hlavu, jak na ni? Do salonu? Pravidelně holit? Depilovat voskem? Máme pro vás novinku. Vyzkoušejte IPL epilátor ETA Fenité. Chloupky odstraňuje snadno a bezpečně, epilace vydrží opravdu dlouho a vy si budete moci bez starostí užívat pocit z krásně hladké pokožky.  

Udržovat pokožku hladkou a bez chloupků dá dost práce. Pravidelné holení je časově náročné, v létě často přináší drobné opruzeninky a zarůstající chloupky, depilace voskem je zase bolestivá záležitost. 

Zatímco dřív jste si pro účinnou IPL epilaci museli zajít do kosmetického salonu, dnes si díky IPL epilátoru ETA Fenité můžete podobnou kúru dopřát i v pohodlí domova. Šetrně epiluje světlem, podporuje tvorbu kolagenu a omlazuje pokožku. Pojďme se spolu podívat na nejčastější otázky, které vás u IPL epilace napadají. 

Jak IPL epilace funguje?  

IPL je technologie intenzivního pulzního světla, která zahřívá kořínek chloupku pod pokožkou, tím jej narušuje a výrazně snižuje jeho schopnost regenerace. Chloupek, který je ošetřen IPL epilátorem po 1-2 týdnech sám vypadne a na jeho místě se po dlouhou dobu nebude tvořit nový. Tam, kde se nové chloupky objeví, budou zpravidla slabší a bude jich méně. Nejlépe epilátor funguje na tmavých chloupcích, které díky melaninu pohlcují více světla. 

IPL epilace je účinná na chloupky, které zrovna rostou. Na těle je v jednom okamžiku v růstové fázi zhruba 10-30 % chloupků, epilace proto vyžaduje trochu trpělivosti a opakování. S tím vám pomůže jednoduchý rozvrh. 

  • První a druhý měsíc – použití 1x týdně
  • Třetí měsíc – použití 2x měsíčně (cca po 15 dnech) 
  • Čtvrtý měsíc až 1 rok – použití 1x měsíčně 
  • Po roce – v případě potřeby použití 1-2x ročně

Díky opakovanému používání jsou chloupky slabší a po roce už můžete epilovat jen jednou za několik měsíců. 

IPL epilátor

Neškodí pokožce? 

IPL epilátor Fenité pokožce nijak neškodí. S jeho červeným nástavcem o ni dokonce můžete efektivně pečovat. Drobné teplé záblesky světla pokožce pomáhají vytvářet kolagen. Ten vyhlazuje pleť a zlepšuje její pružnost. Tomuto procesu se říká rejuvenace. Epilátor s nástavcem pro rejuvenaci je vhodný také pro ošetření drobných žilek a jizviček nebo hormonálních pigmentových skvrn

IPL epilace je specifický druh epilace, při které je dobré den předem na malé části těla vyzkoušet, jestli vaše pokožka není příliš citlivá. Ve většině případů je IPL epilace snášena bez problémů a pokožce pomáhá lépe regenerovat.  

Bolí to? 

Kdepak, pokud postupujete dle doporučení v návodu, IPL epilace vás bolet nebude. Citlivější pokožka sice může přinášet pocit drobného štípnutí nebo pálení, můžete si ale nastavit intenzitu světelného záblesku tak, aby vám vyhovovala. Pokožka, která je po opalování, peelingu nebo jiném ošetření může být pro IPL epilaci citlivější, proto je lepší počkat, až bude v dobré kondici a odpočatá. 

Jak se epilátor používá? 

Je to snadné. Napřed si udělejte lehký test tolerance tím, že IPL epilátor použijete na jednom drobném oholeném místě a počkejte, jestli vaše pokožka ošetření dobře snáší. Ideální doba je 24 hodin, po kterých si můžete být jistí, že vám IPL technologie nevadí. 

Abyste dosáhli optimálního výsledku, oholte si partie, které budete epilovat. Zapněte přístroj a místo vedle místa aplikujte v úhlu 90° k pokožce. Po skončení počkejte půl hodinky a ošetřete pokožku hydratačním krémem. 

Epilátor můžete používat i na třísla, podpaží, ženy i na pokožku obličeje. Tam, kde může být pokožka citlivější, je lepší nastavit nižší stupeň intenzity.

IPL epilace

Jak dlouho epilace vydrží? 

U každého je to jiné. IPL epilace efektivně likviduje chloupky, které jsou ve fázi růstu. Aplikaci je proto potřeba opakovat v pravidelných intervalech, abyste dosáhli dokonalého efektu. Každý z nás je jedinečný, a proto se nedá říct přesně, jak dlouho vám epilace vydrží. Po roce používání ale většině z nás vydrží efekt hladké pokožky bez chloupků až půl roku. Půl roku bez starostí s chloupky na těle, to je krásné, ne? 

Kdy se IPL epilace nehodí? 

IPL technologii můžeme bezesporu nazvat revolucí v oblasti kosmetiky. Je unikátní a v mnohých případech vykazuje vysokou účinnost ošetření. Má však i svá omezení a specifika. Mezi ně patří například: 

  • velmi tmavá pokožka nebo světlé chloupky,
  • pokožka po chirurgickém nebo kosmetickém zákroku, 
  • pokožka s lupénkou nebo jinou kožní chorobou, 
  • pokožka citlivá na světlo, 
  • pokožka po opalování na slunci nebo v soláriu. 

IPL epilace není vhodná pro děti, seniory ani těhotné ženy. Nepředpokládáme sice, že by jim nějak ublížila, ale naše výrobky netestujeme na dětech ani budoucích maminkách. Zároveň organismus dětí, mládeže a nastávajících maminek prochází hormonálními změnami, což by mohlo účinek ošetření významně ovlivnit. Jestli si nejste jistí tím, že je pro vás IPL epilace vhodná, pročtěte si návod k použití dostupný u produktu nebo nákup epilátoru proberte s odborníkem v prodejně ETA. 

Jednoduchá epilace a omlazení pokožky, to jsou dva úkoly, které epilátor ETA Fenité zvládá na jedničku. Epilační kúru zvládnete pohodlně doma, na několik měsíců máte po starostech s chloupky a svůj čas můžete věnovat svým nejmilejším. 

IPL epilace