Aby pleť pod rouškou netrpěla: Správnou péči zvládnete v pohodlí domova

Aby pleť pod rouškou netrpěla: Správnou péči zvládnete v pohodlí domova

Ačkoliv je nošení roušek poměrně nepohodlné, zdraví a ohleduplnost k ostatním má v tomto případě jednoznačně přednost. Aby však pleť pod pokrývkou obličeje netrpěla, přistupujte v tomto období k pravidelné péči ještě zodpovědněji. Poradíme vám, jak na to.

Základem je čistá rouška

Pokožka obličeje je s rouškou v těsném kontaktu, první pravidlo tak není žádným překvapením. Na čistotu roušky je nutné dbát z důvodu zamezení šíření virů, ale i kvůli množícím se bakteriím a dalším nečistotám.  

Jednorázové roušky proto nepoužívejte opakovaně, látkové pravidelně perte na co nejvyšší teplotu nebo rovnou vyvařujte. Následně je ještě přežehlete výkonnou napařovací žehličkou – pára pronikne dovnitř vláken a zahubí potenciálně škodlivé mikroorganismy.

Při výrobě nebo výběru látkové roušky přitom vsaďte na bavlnu – polyester by mohl způsobit nechtěné zapaření a podráždění pleti.

Pravidelné čištění pleti

Pokud se líčíte i pod roušku, vyhněte se hutným make-upům. Raději vsaďte na lehké tónovací a BB krémy. Večer nebo po příchodu domů dbejte na důkladné odlíčení. S čištěním pleti vám pomohou sonické čisticí kartáčky, které pokožce zároveň dopřejí blahodárnou masáž a prokrvení.

Pro následnou péči volte spíše lehké hydratační krémy. Vhodné jsou produkty s obsahem zklidňujících ingrediencí, jako je heřmánek nebo aloe vera. O rty pravidelně pečujte vyživujícím balzámem.

Čištění pleti

Dopřejte si něco navíc

Alespoň dvakrát týdně pleti dopřejte extra péči v podobě pleťové masky. Místo drahých produktů z drogérií pleť nejlépe vyživíte přírodními surovinami, které najdete ve vaší kuchyni. Zkuste třeba masku z ovesných vloček nebo okurkový obklad.

ETA TIP: Užijte si domácí omlazující kúru s IPL epilátorem ETA Fenité! Podzimní a zimní období je pro tuto proceduru jako stvořené – pleť totiž není namáhaná intenzivním slunečním zářením.

Vyrazte na čerstvý vzduch

Pokud je to jen trochu možné, pravidelně vyrážejte mimo civilizaci, kde můžete roušku alespoň na chvíli odložit. Procházka na čerstvém vzduchu, například v lese, navíc prospěje také vaší fyzické i psychické kondici.

Optimální ovzduší si pak můžete zajistit i ve vaší domácnosti. Pomohou vám s tím účinné čističky a zvlhčovače vzduchu. Při výběru se zaměřte na modely s ionizátorem, jenž vytváří záporně nabité ionty, které vzduch čistí a mírně dezinfikují. Ionizovaný vzduch také prospívá alergikům a má pozitivní dopad na krevní oběh, imunitu i psychiku.

Zaměřte se na zdravou životosprávu

Pleť je často odrazem celkové (ne)pohody našeho organismu, a tak se vyplatí dlouhodobě dodržovat zásady zdravého životního stylu. Kromě vyvážené stravy, dbejte také na pravidelnou relaxaci a vydatný spánek.

Nezapomínejte však ani na pitný režim – pleť je totiž potřeba hydratovat i zevnitř. V tomto období navíc bylinkové čaje podpoří imunitní systém a zahřejí na duši.