Seznamte se s luxusní a dostupnou péčí o pleť Fenité

Seznamte se s luxusní a dostupnou péčí o pleť Fenité

Mít zdravou a mladistvou pokožku touží všichni z nás. Zářící obličej totiž působí přitažlivě jak na ostatní, tak na nás. Základem zdravé pokožky je kvalitní péče. Na dlouhé čisticí procedury však nemá nikdo z nás čas a pravidelnou péči profesionálů si může dovolit jen málokdo. Odpovědí na tento problém je unikátní čisticí sada Fenité od společnosti ETA. Kromě účinného sonického kartáčku totiž obsahuje i revoluční čisticí krém plný rostlinných výtažků a výživných látek. Během pár minut tak dosáhnete nejen dokonalého hloubkového vyčištění, ale také odstranění odumřelé kůže a prokrvení. Navíc pleti dodáte koktejl živin, který obličej zanechá hydratovaný, zářící a jemný na dotek.

Využít veškeré benefity sonického kartáčku na obličej a nabídnout luxusní a efektivní péči o pleť - to byl hlavní záměr při vývoji unikátního čisticího krému Fenité. Ve spolupráci s předními farmaceutickými a technologickými firmami jsme vytvořili krém, který dokonale doplňuje efekt sonického kartáčku. „Jedná se o ojedinělý produkt na kosmetickém trhu. Čisticí krém Fenité obsahuje speciální tenzidy, které velmi rychle a efektivně zbavují kůži make-upu a odumřelých buněk. Zároveň ale nenarušují ochranný lipidický film, díky kterému si pokožka udrží potřebnou hydrataci,“ vysvětluje doktor Milan Krajíček, který se na vývoji krému podílel. 

Kromě čisticích tenzidů obsahuje krém řadu přírodních složek, které se v dnešní době těší na kosmetickém trhu velké oblibě. Mezi ně patří například kyselina salicylová, která pomáhá uvolnit ucpané póry a odstranit záněty kůže. Podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá hojit aknózní pleť. 

Ochránit očištěnou a obnaženou kůži pomáhá skvalan. Jde o látku, která se v nenasycené podobě přirozeně vyskytuje v kůži, má antimikrobiální a antimykotické účinky. Předchází tak rozšíření různých zánětů nebo plísní na kůži. Kromě toho zabraňuje vysušení pleti, vytváří ochranný film a zanechává pokožku hedvábně jemnou.

Nejpodstatnější složkou, která činí čisticí krém Fenité jedinečným, je cytoplasma z červené řasy Polysimphoma. „RenouMer, jak se látka obchodně nazývá, pomáhá udržet vodu v pokožce a zachovat její elasticitu. Kromě podpory tvorby kolagenu, zpevnění kůže a její hydratace aktivně bojuje s vráskami,“ vyjmenovává Milan Krajíček jen některé z vlastností cytoplasmy z mořské řasy, kterou vědci objevili u bretaňského pobřeží. „Všechny vyjmenované výtažky a látky stimulují pokožku a pomáhají tvořit nové a zdravé kožní buňky,“ dodává Krajíček. 

Krém byl navržen tak, aby fungoval co nejefektivněji právě v kombinaci se sonickým kartáčkem ETA Fenité. „Pokud nanášíte čisticí přípravek pomocí prstů či vatového tampónu, nikdy nedosáhnete rovnoměrného tlaku a vyčistění. Kartáček ale pomocí vibrací pleť vyčistí velmi efektivně, rychle a po celé ploše. Pleť navíc namasíruje. Díky tomu dojde nejen k hloubkovému očištění, ale znásobí se schopnost kůže absorbovat následnou péči v podobě sér a krémů,“ upozorňuje Milan Krajíček, který zároveň dodává, že lidem s citlivou pletí stačí používat pouze Fenité. „Ukázalo se totiž, že účinné látky z krému pronikají hluboko do kůže už po pár desítkách minut,“ potvrzuje. Pokud jsou tedy účinné látky nanášeny na dokonale vyčištěnou pleť, nezůstanou pouze na povrchu, ale pronikají opravdu do hloubky. Všechny vrstvy pokožky tak dostanou potřebnou výživu a není ji třeba dodávat v podobě dalších přípravků. Během pár minut tak pleť snadno a efektivně vyčistíte a dopřejete jí pořádnou porci vitamínů, živin a hydratace. Duo sonického kartáčku a čisticího krému Fenité je velkým krokem do budoucnosti v domácí péči o pleť.