Láska prochází žaludkem – připravte roztoužené valentýnské menu

Láska prochází žaludkem – připravte roztoužené valentýnské menu

Dopřejte si lásku na talíři nejen na den svatého Valentýna. Potraviny, kterým se připisují afrodiziakální účinky, vás příjemně naladí, rozproudí krev v žilách, a kromě skvělé chuti na jazyku podpoří také chuť do života, který je ve dvou bezesporu zábavnější.  

Nejlepší dárek je ten, který se dá sníst

Pokud se chystáte své drahé polovičce darovat k Valentýnu jen symbolickou drobnost, která ale zaručeně potěší, vsaďte na luxusní delikatesy. Milovníky čokolády nadchnou kvalitní pralinky, které si běžně nedopřávají. Velkolepý dojem pak zaručeně uděláte vlastnoruční výrobou. 

ETA TIP: Začátečníci mohou vsadit třeba na arašídové košíčky. Jsou chutné, a přitom velmi snadné na přípravu. 

Čokoláda je navíc jednou z potravin, která spolehlivě poslouží jako afrodiziakum. Připisuje se jí také schopnost zahánět nejen chmury, ale třeba i křeče – bez obojího se během romantického večera jistě rádi obejdete. 

Arašídové košíčky

Začněte (správně vychlazeným) přípitkem

Pro uvolnění a navození příjemné atmosféry se nebojte sáhnout po trošce alkoholu. Kvalitním vínem či sektem rozhodně neuděláte chybu. Dbejte však na to, aby bylo víno vychlazeno na správnou teplotu – jedině tak plně rozvine své vlastnosti, chuť a vůni.  

ETA TIP: S optimální teplotou, kterou byste v lednici hledali jen stěží, vám pomohou vinotéky. Ty navíc zajistí dostatek místa pro pořádné zásoby, a tak si můžete romantickou chvilku se sklenkou vína dopřávat i častěji než jen na Valentýna.

Kromě průběžného popíjení můžete kapku alkoholu použít také při vaření. Receptům to dodá kýžený šmrnc.

Naservírujte talíř plný lásky

Pro romantické večeře volte vždy lehce stravitelná jídla, jako jsou ryby či italské pokrmy v čele s těstovinami a rizoty. Vhodné je také drůbeží maso – vyzkoušejte třeba působivou kuřecí roládu nebo netradiční arašídové kuřecí řízky. Skvělou službu vám ale poskytnou i mnohá vizuálně a chuťově lákavá vegetariánská jídla.

ETA TIP: Perfektní volbou jsou také odlehčené pokrmy připravené v páře. S praktickým parním hrncem můžete připravovat hned několik chodů najednou téměř bez práce a mezitím se věnovat své milé společnosti.

Naopak se vyhněte příliš těžkým jídlům, smaženým pokrmům a aromatickým pochoutkám se spoustou česneku, které překazí každou líbačku. Vyvarujte se také nadýmavým potravinám a všem dalším ingrediencím, které by vám nebo vašemu protějšku způsobovaly jakýkoliv diskomfort – předem se informujte také o možných alergiích.

Zapojte přírodní afrodiziaka

Mezi potraviny, které jsou známé svými sexuální touhu povzbuzujícími účinky, patří například skořice a chilli, chřest či celer nebo fíky a jahody.

Většina z nich zajistí lepší prokrvení či obsahují minerální látky, které vám pomohou „hodit se do pohody“. Například zmiňované fíky se pyšní vysokým obsahem hořčíku, který přispívá k tvorbě serotoninu – tzv. hormonu štěstí. Příjemně strávenému večeru tak jde jejich konzumace výrazně naproti.

Čokoládový chia pudink

Jak afrodiziakální potraviny chutně zakomponovat a postupně dávkovat po celý večer? K hlavnímu jídlu servírujte jako dip chilli mangové čatní, ve kterém kromě rozehřívacího chilli nechybí ani skořice. Jako dezert skvěle poslouží čokoládový chia puding s jahodami a na večerní zobání k vínu připravte lahodné crostini s kozím sýrem a fíky

ETA TIP: Kromě chuti můžete poškádlit i čichové buňky. Přizvěte na pomoc přírodní esenciální oleje a designové aromadifuzéry.