Vánoční inspirace pro váš domov

Vánoční inspirace pro váš domov

Začíná Advent a s ním taky přípravy na Vánoce u vás doma. Chystáte pečení, adventní věnec se svíčkami, něco pěkného na dveře a taky už přemýšlíte o dárcích pro všechny, které máte rádi. Pojďte s námi načerpat inspiraci a podívat se na letošní vánoční trendy podle ETA.

Stromeček – jednoduchost, pastelové barvy i maxiozdoby

Letošní Vánoce slibují trendy, které si oblíbí milovníci jednoduchosti i okázalosti. Po náročném roce si, myslím, zasloužíme pořádnou oslavu Vánoc, tak se letos nebojte rozjet zdobení stromečku ve velkém. 

Pro ty, kdo mají rádi ozdoby v jediném duchu je tu letos trend minimalismu. Na minimalistickém stromečku najdete ozdoby v jediné barvě, často v tradičních vánočních odstínech stříbrné nebo červené. takový stromeček není ozdoben řetězy ani desítkami ozdob, naopak je plný klasických kulatých baněk, které doplňují umně schovaná světýlka. 

ETA TIP: Jehličí pod stromečkem? Zapomeňte na něj. Postarají se o ně robotické vysavače a vy se můžete v klidu dívat na pohádky.

Jestli máte raději extravaganci a váš stromeček musí být pokaždé jiný, vyzkoušejte letos pastelové barvy. Pro ně se nejlépe hodí umělý stromeček s jemným bílým chvojím, ke kterému budou skvěle pasovat pastelové tóny zelené, růžové, modré a fialové. Vyřádit se můžete jak baňkami, tak mašlemi ze sametu nebo papíru. Ideální do moderních interiérů.

Trendem, který nás baví, jsou maxiozdoby. Vyžadují sice pořádný stromeček, ale navěšet na něj ty největší ozdoby, jaké seženete a ještě na zeď za něj umístit velkou svítící hvězdu, je otázka okamžiku. Takový stromeček dokáže ohromit.

Na cukroví s dobrým plánem

Vyřádit se letos můžete také při přípravě cukroví. Abyste si s ním nemuseli dělat velkou hlavu, připravili jsme pro vás podrobný Plán pečení vánočního cukroví. Spoustu receptů na cukroví najdete přímo u nás na blogu.

A co letos rozhodně nesmíte vynechat? Samozřejmě klasiku, jako jsou perníčky, vanilkové rohlíčky nebo linecké. Co byste ale rozhodně měli vyzkoušet, jsou alternativní způsoby přípravy. Vegan, raw nebo z mouky, kterou běžně nepoužíváte. Proto tu máme recept na špaldová linecká kolečka, žitné perníčky nebo mandlové sušenky s vůní levandule.

Jestli letos chystáte netradiční stromeček, rozhodně k němu budete potřebovat také netradiční cukroví. Vyzkoušejte proto stylová dortová lízátka Cake Pops nebo luxusní italský dezert Capezzoli di Venere.

Aby vám šlo letos pečení hladce od ruky, určitě nečekejte s pořízením kuchyňského robota až po Vánocích. Jakmile si na něj zvyknete, nebude vám jasné, jak jste bez něj mohli až do teď žít.

Ať všude voní Vánoce

Jestli se podle něčeho pozná, že už je čas Vánoc, je to vůně perníčků, jehličí a pomerančů. Máme pro vás hned několik tipů na ty nejvoňavější Vánoce. Vyzkoušejte třeba: 

  • aroma difuzéry s vánočními vůněmi, 
  • nakapat pár kapek pomerančové silice do misky s jedlou sodou, 
  • namísto vaření punče přidat pomerančový olej do kávy nebo špetku skořice a kardamomu do cappuccina, 
  • pár větviček jedlí nebo borovice položit do misky na topení, 
  • najít v lese na stromech smůlu a v kalíšku od čajové svíčky ji rozehřát nad aromalampou, 
  • upéct ty nejvoňavější perníčky pod sluncem.  

Udělejte si pohodu

Aby vás před Vánoci nestrašila noční můra vánočního úklidu, přijměte letos do svých služeb pomocníky, kteří toho spoustu udělají za vás. Mezi naše tajné tipy patří především robotický vysavač, který prostě zapnete tlačítkem nebo v aplikaci, a zatímco luxuje, můžete v klidu péct perníčky. 

Velkými pomocníky jsou také parní čističe, které se umí postarat o čistá okna, spáry nebo záludné záhyby sprchového koutu. Jsou ekologické, protože umí vyčistit povrchy i bez chemie, a ušetří vám spoustu námahy. 

Pokud už dlouho odkládáte nákup myčky, sušičky na prádlo nebo právě kuchyňského robota, je nejvyšší čas si je konečně pořídit. Uvidíte, že svou práci odvedou dokonale a ušetří vám hodiny času, které budete moct věnovat pečení nebo třeba čtení pohádek dětem a vnoučatům.