Děti do školy, vy k plotně? Ale kdepak. Máme rady, jak zvládnout všechny povinnosti a nezbláznit se

Děti do školy, vy k plotně? Ale kdepak. Máme rady, jak zvládnout všechny povinnosti a nezbláznit se

Prázdniny vždycky utečou jako voda. Léto a koupání pomalu střídá strouhání pastelek a hledání krabiček na svačinu, které se od loňska někam zase záhadně poděly. Večerní grilování a saláty k obědu zase střídají teplé večeře a něco zdravého na zub do školy. Jak vyzrát na návrat dětí do školy a v kuchyni se nezbláznit?

Domácí? Ano, ale chytře

Pečení je sice radost, ale zabere spoustu času. Můžete na něj vyzrát s domácí pekárnou. Ty opravdu dobré umí nejen upéct chleba a nakynout těsto na pizzu. Podívejte se po takové, která má víc programů, a která dokáže umíchat těsto na buchty a kynuté koláče, upéct chleba, housky a rohlíky, má formu na muffiny nebo bulky, a navíc se postará také o výrobu domácího jogurtu. Taková je třeba domácí pekárna ETA Delicca II Max. Stačí přidat suroviny a pekárnu zapnout. Sama už upeče chleba, rohlíky, muffiny nebo připraví těsto. Mezitím se klidně můžete s dětmi pustit do úkolů nebo vyrazit na procházku.

ETA TIP: recept na rychlý chleba do formy nebo dobroučké müsli muffiny najdete v našem novém receptu na blogu Tady je doma.

Dochází vám nápady na svačinky? Vybavte se dobrým sendvičovačem

Na krajíc chleba se šunkou už to dneska neuhrajete. Jestli vám často dochází nápady na dobré svačinky do školy nebo do práce, možná je čas vybavit se dobrým sendvičovačem. Sendviče s trhaným masem, s čedarem nebo s kuřecím masem můžete střídat s makovými lívanci, ale taky s domácími vaflemi, panini nebo dětskými koláčky. A ještě něco – doma nahradí i grill a má nepřilnavý povrch, který se snadno a rychle udržuje. 

Něco zdravého s sebou

Zatímco v létě je čerstvá zelenina a ovoce všude po ruce a meloun už možná nemůžete ani vidět, podzim a zima bývá na čerstvé ovoce o něco slabší. Jestli jste si ale zamrazili letní úrodu na později, bude před zimou nejvyšší čas ji vytáhnout. Zatímco dostat do dětí dost syrového ovoce a zeleniny může být problém, smoothies a ovocné šťávy v nich zmizí jedna dvě. Doplníte tak dostatek vitamínů, vlákniny i minerálů. Smoothies nebo ovocné šťávy se hodí také na cesty, do práce nebo do školy jako svačina, která zasytí i nakopne. S dobrým mixérem máte hotovo za pár minut. 

Co kdyby někdo vařil za vás? 

Navařit pro celou rodinu zabere spoustu času. Kromě teplých jídel se určitě pravidelně pouštíte do pomazánek, dezertů, krémů, pečení, krémových polévek nebo zavařenin. Občas by se hodila kouzelná hůlka, se kterou byste to zvládli jedna dvě. Co byste ale řekli divotvornému hrnci? Takovému, do kterého stačí vložit suroviny a on se postará o krájení, míchání, vaření i pečení. Takovému, který sám od sebe zná stovky receptů a naučí se i ty vaše nejoblíbenější? A navíc takovému, který se sám vypne, až bude mít všechno hotovo. Víte, takový hrnec existuje nejen v pohádkách, které dětem čtete před spaním. Máme ho i my v ETA, jmenuje se Leonardo a jestli je na světě spotřebič, který dokáže zastat většinu práce za vás, je to právě on. Věříme, že s ušetřeným časem budete umět velmi dobře naložit.