Na chatě jako doma: Pořiďte si malé, ale šikovné pomocníky

Na chatě jako doma: Pořiďte si malé, ale šikovné pomocníky

Na chatě zpravidla není místa nazbyt, přesto si i zde můžeme dopřát maximální pohodlí. Stačí si jen přizvat ty správné pomocníky – malé svými rozměry, ale velkorysé funkcemi, odhodlané podpořit nás v tom, za čím většinou na chatu odjíždíme – odpočinout si od každodenního shonu a užít si zaslouženou pohodu.

Malá kuchyně all inclusive

I prostorově skromnou kuchyňku lze vybavit tak, aby vám v ní nic důležitého nescházelo. Základem je malá lednička, která spolehlivě ochrání rychle se kazící potraviny. Volte modely s nízkou spotřebou a úsporným LED osvětlením. Vhod přijde také mrazicí prostor pro železné zásoby jídla i přebytky ze zahrádky.   

Lednice ETA Storio

Zříkat se nemusíte ani ranní kávy či horkého bylinkového čaje, který přijde vhod během chladnějších večerů. Stačí si pořídit rychlovarnou konvici kompaktních rozměrů (vybírat můžete i z těch cestovních) s vysokým příkonem a bezpečnostními prvky. Také milovníci espressa mohou zapomenout na kompromisy – pro automatický kávovar ETA Nero najdete díky jeho šířce pouhých 18 centimetrů místo i v té nejmenší kuchyni. 

ETA TIP: Kouzlete s parní tryskou pro našlehání mikropěny z mléka a připravte si i na chatě výstavní cappuccino jako z vaší oblíbené kavárny.

Drahocenný čas vyhrazený odpočinku pak neztrácejte mytím špinavých talířů. Stolní myčka ETA nezabere mnoho místa, a přesto pojme až šest sad nádobí. Díky osmi programům se bude opět blyštit čistotou a vy stihnete vše, co jste měli v plánu, včetně poobědového šlofíka.

Hostem na své vlastní chatě

Abyste se dobře najedli, nemusíte strávit v kuchyni celé dopoledne. Raději se spolehněte na praktické spotřebiče, které přípravu jídla zařídí z velké části za vás. 

Pokud jste si uvařili jídlo do zásoby, oceníte zejména praktickou mikrovlnnou troubu ETA Klasico s intuitivním ovládáním. Ta kromě pěti stupňů mikrovlnného výkonu disponuje také dvěma režimy rozmrazování. Nemáte-li na chatě klasický sporák, můžete si pořídit elektrický vařič.

Na chatu jako stvořený je i legendární pečicí hrnec ETA Pečenka, jenž vykouzlí příjemnou domácí atmosféru, ať jste kdekoliv. Ušetří místo i spotřebovanou energii. Na čem však nešetří, je chuť a šťavnatost výsledných pokrmů. Díky nepřilnavému povrchu je navíc snadná i jeho následná údržba.

Pro rychlý a lehký oběd nebo pohodový sousedský sedánek mějte po ruce také elektrický kontaktní gril. Dvě grilovací plochy, které lze plně rozevřít, se spolehlivě postarají o pořádný flák masa, šťavnatou grilovanou zeleninu i o dokřupava opečené pečivo.

ETA TIP: Kloníte se ke zdravějšímu životnímu stylu a ani na chatě nechcete úplně vypadnout ze zajetého režimu? Naučíme vás grilovat zdravě.  

Čas strávený tak, jak máte rádi

Pokud je pro vás chata symbolem vytouženého klidu a příležitostí věnovat se činnostem, které jinak neustále odkládáte, vybavte si ji tak, aby vám poskytovala maximální pohodlí. Nezapomeňte ani na úsporné LED lampičky s dotykovým ovládáním. Umožní vám zvolit si nejen optimální teplotu světla, ale i jeho intenzitu, a tak přijdou vhod při čtení či šití, stejně jako během intimních chvilek.

Tepelný komfort si pak můžete dopřát s teplovzdušným ventilátorem ETA Vietro – v parných letních dnech příjemně ochladí, díky funkci teplého vzduchu však umí i ohřát. Navíc je lehký a snadno přenosný.

ETA TIP: Pokud si na zahrádce u chaty pěstujete ovoce či zeleninu, nebo se vydáváte na houby do blízkého lesa a na nedalekou louku pro bylinky, oceníte výpomoc kvalitní sušičky. Poradíme vám, jak ji využít opravdu naplno

Bylinky

Podtrhněte svou přirozenou krásu

Odpočatá a spokojená tvář je sice tím nejspolehlivějším přírodním zkrášlovadlem, přesto si na chatě můžete užít příjemný pocit z upraveného zevnějšku. Cestovní fén díky svým praktickým rozměrům nezabere mnoho místa, a přesto vašim vlasům dopřeje profesionální a šetrnou péči. Praktický kulmofén pak nabízí vysušení mokrých vlasů i jejich styling v jednom. 

I ležérní oblečení pak může být slušivé. Přítrž jeho nevzhlednému pokrčení udělá cestovní napařovací žehlička ETA Leila nebo ruční napařovač oděvů ETA Stephany.

Mimo domov se nemusíte vzdávat ani důkladné péče o zdraví své ústní dutiny. Sonický zubní kartáček ETA Holiday vám kromě dlouhé výdrže a tří režimů čištění nabídne také praktické cestovní pouzdro, které se postará o uložení kartáčku, jeho nabíjení i dezinfekci pomocí UV sanitizéru.