Jóga jako životní styl: Jak dělat pokroky ještě rychleji?

Jóga jako životní styl: Jak dělat pokroky ještě rychleji?

Už máte pár lekcí za sebou, jóga vás baví a očividně vám prospívá, ale stále se vám nedaří překlenout začátečnickou úroveň? Jak už víte z předchozího článku, jóga je spíše filozofií a životním stylem než jen fyzickým cvičením. Je tak opravdu mnoho faktorů, na které se vyplatí soustředit. 

Trénink dělá mistra

Základním předpokladem pro zlepšení vaší jógové praxe je pravidelný trénink. Nemáte poblíž žádné jógové či fitness studio? Jednoduše si zacvičte přímo ve vašem obýváku nebo na zahradě. Přítomnost instruktora pomohou nahradit videa, která jsme pro vás připravili ve spolupráci s lektorkou Kateřinou Babíkovou. Tyto videolekce pro začátečníky i pokročilé najdete na Facebookové stránce ETA.    

Ásany pod drobnohledem

Pokud vám při domácím cvičení chybí něčí kontrola, postavte se před kameru i vy sami. Během cvičení se jednoduše natočte svým mobilním telefonem a pak se podívejte, zda jednotlivé pozice neboli ásany provádíte opravdu správně. Tyto nahrávky mohou sloužit jen pro vaši potřebu, a tak se nemusíte zbytečně stydět. Pokud však ostych překonáte, pošlete je své oblíbené lektorce nebo kamarádce, která józe také propadla, aby vám poskytly cennou zpětnou vazbu.

Cvičení jógy

Dohodněte si schůzku sami se sebou

Abyste měli na trénink dostatek času a soukromí, naplánujte si ho předem. Dopředu si vyhraďte určitou dobu, zapište si ji do diáře a domluvte se s ostatními členy domácnosti, aby vás nerušili. Pokud máte času nedostatek, hledejte způsoby, jak ho ušetřit. Vařením pověřte děti, partnera nebo multifunkční hrnec s automatickými programy. Úklid pak přenechte chytrým robotickým vysavačům.

Příjemná atmosféra na počkání

S pomocí videí můžete jógu cvičit opravdu kdekoliv. Mnohem lépe to však jde v prostoru, kde se cítíte příjemně. Najděte si tedy klidný koutek a odstraňte z dohledu všechny rušivé elementy včetně pohozeného oblečení a jiného nepořádku. Hřejivou atmosféru pak pomohou navodit zapálené svíčky bezpečně položené tak, abyste je nepřevrhli. Příjemnou relaxační vůni zajistí také pár kapek přírodního vonného oleje ve vašem aroma difuzéru

Dopřejte si to správné palivo

Kvalitní a vyvážená strava dokáže pozitivně ovlivnit celý náš život. Povznášející pocit z jógy však nejlépe podpoříte výživným, ale lehce stravitelným jídlem, které vám dodá potřebné živiny bez nechtěného pocitu těžkosti. Zejména v jarním období vám tak přijdou vhod ovocná smoothie nebo zeleninové krémové polévky, které snadno vyrobíte pomocí výkonného stolního mixéru. Skvělou službu vám však udělá i parní hrnec, který je na zdravá a rychle připravená jídla odborník.

ETA TIP: Vysokootáčkový stolní mixér ETA Vital Blend je opravdový silák. Během několika vteřin rozmixuje ovoce, zeleninu, oříšky i led. Inspirujte se našimi recepty a podívejte se, co všechno dokáže.

Taky už se nemůžete dočkat další lekce? Sledujte naši FB stránku a žádné video vám neuteče. Namasté.

Cvičení jógy