Domácí dílna na fešáky: Manuál péče o vlasy a vousy pro moderní muže

Domácí dílna na fešáky: Manuál péče o vlasy a vousy pro moderní muže

Pěstěný vzhled už dávno není jen doménou žen. Naopak – podle současných trendů jde atraktivita mužů s upraveným zevnějškem ruku v ruce. Se skromnou, ale pečlivě vybranou výbavou o sebe navíc mohou i zástupci mužského pohlaví pečovat jednoduše a v pohodlí domova.

Hladce oholen, dobře naladěn

Při výběru holicího strojku hrají zásadní roli hlavice, které odvedou většinu práce. Mezi nejosvědčenější proto patří frézkové holicí strojky se systémem tří dokonale spolupracujících hlavic. Ty zajistí hladké oholení, při němž se adekvátní pozornosti dostane i hůře přístupným partiím.

Pro úpravu linie kotlet a knírku pak přijde vhod odklopný zastřihovač, kterým jsou moderní holicí strojky vybaveny již takřka automaticky.

ETA TIP: Holicí strojek ETA Charlie je uzpůsoben k bezdrátovému i síťovému provozu. Když se tedy baterie vybije, můžete se jednoduše spolehnout na napájecí kabel. Model ETA Christoph je pak vybaven kvalitním akumulátorem, který vám svou výdrží až 150 minut vyrazí dech. Zbývající kapacitu akumulátoru navíc ukazuje přehledný displej, takže snadno vychytáte, jak nabíjení načasovat.

Pokud místo hladce oholené tváře preferujete kratší či delší porost, měli byste dbát na jeho pravidelnou úpravu a zastřihování. Vyhnete se tak dojmu zanedbaného zevnějšku, který navíc většinu mužů dělá na první pohled staršími. Bradky a delší knírky pak můžete opečovávat k tomu určenými olejíčky.

ETA TIP: S péčí o pleť vám pomůže sonický čisticí kartáček, který zdaleka není určený jen pro ženy. Jemnými pohyby pleť masíruje a zbavuje ji nečistot, a tak pomáhá předcházet nevzhledným zaníceným pórům i předčasným známkám stárnutí.

Kadeřnický salón ve vaší koupelně

V rámci domácího zkrášlování si můžete snadno dopřát i precizně střižený účes. S tím vám pomůže praktický zastřihovač vlasů s nástavci pro různou délku střihu. Delším vlasům přijde vhod také nástavec na prostřihání, který účes odlehčí a předejde nechtěnému efektu helmy.

 Tou nejdůležitější součástí je ale kvalitní a ostrý nerezový břit, který se postará o perfektní zastřižení každého vlasu. Práce se zastřihovačem je tak mnohem efektivnější a díky propracované technologii krytí břitu také bezpečnější než při stříhání nůžkami.

Zatímco se při síťovém provozu nemusíte ohlížet na kapacitu akumulátoru, absence napájecího kabelu nahrává bezproblémové manipulaci, a to zejména při samoobslužném použití zastřihovače.

ETA TIP: Síťový i akumulátorový provoz umožňuje například oblíbený zastřihovač vlasů ETA Tommy.

Pokud navíc často měníte své působiště, ale chcete mít účes stále jako ze škatulky, vybírejte zastřihovač s praktickým cestovním pouzdrem.

ETA TIP: Zastřihovač ETA Eliot s cestovním pouzdrem a bohatým příslušenstvím se postará nejen o vaše vlasy, ale i chloupky a úpravu vousů.

A jak na to prakticky? 

Většině mužů a chlapců sluší krátký střih do ztracena. Se zastřihovačem ETA Eliot tak můžete zvolit třeba následující postup:

1. Nejprve celou hlavu zastřihněte nástavcem s délkou střihu 4–6 mm, a to vždy proti směru růstu vlasů. 
2. Následně nástavec sejměte a nastavte délku střihu na 2,8 mm. Vertikálními tahy vyholte oblast od krku k temeni hlavy. Jakmile se budete blížit k části, kde mají vlasy zůstat delší, strojek jemně odtáhněte, abyste vytvořili plynulý přechod bez nevzhledného zubu.
3. Úpravu zakončete nástavcem s délkou střihu 0,8 mm, který použijte na oblast krku. Při pohybech směrem nahoru strojek opět mírně oddalte, abyste dosáhli jemných přechodů.

 

A jaké jsou další zásady? 

  • Předem si rozmyslete, jak má účes vypadat.
  • Před stříháním vlasy dobře vysušte – stříhání na sucho je jednodušší, a navíc tím předejdete rezavění břitů.
  • Nespěchejte a nezmatkujte – poklidné tempo vám pomůže dosáhnout vytouženého výsledku a rovnoměrného střihu. 
  • Po použití strojek očistěte přiloženým kartáčkem a nezapomeňte na pravidelné olejování břitů. 

Vychytejte detaily

Ochutnávku rčení, že se pro krásu musí trpět, nabízí úprava obočí pinzetou. Jeho usměrnění do požadovaného tvaru se alespoň z počátku neobejde bez několika bolestivých záškubů. Výsledek ale rozhodně stojí za to – nevzhledné houští srostlé nad kořenem nosu zbytečně skrývá nejeden uhrančivý mužský pohled.

Chloupky rebelsky vykukující z uší nebo nosu zkrotí malý, ale šikovný pomocník v podobě zastřihovače chloupků. Ten je často vybaven dalšímu nástavci pro úpravu kotlet nebo linie obočí, a tak poslouží také jako pohotovostní a kompaktní společník třeba na služební cesty.

ETA TIP: Zdravý a zářivý úsměv je základním stavebním kamenem atraktivního vzhledu. Cesta k němu vede přes pravidelnou péči účinnými, ale šetrnými sonickými zubními kartáčky