Jen čisté zuby se nekazí

Jen čisté zuby se nekazí

Moderní technologie se nevyhnuly ani oblasti ústní hygieny. Na trh se tak postupně dostávají inovativní rotační a sonické kartáčky, které nabízí péči mnohem efektivnější, než jakou zvládne člověk sám. Hloubkového vyčištění, namasírování dásní i odstranění nečistot z mezizubních prostor tak dosáhnete během pár minut a bez námahy. Pokud ve vaší koupelně sonický kartáček ještě chybí, zde je několik důvodů, proč si ho co nejdříve pořídit.  

Obecně můžeme rozlišit kartáčky manuální a elektrické. V rámci elektrických jsou pak nabízeny rotačně-oscilační a sonické. Rotačně-oscilační kartáčky poznáte podle kulaté hlavice, která se rychle otáčí tam a zpět. Problémem tohoto typu kartáčků je, že nemusí vyhovovat každému. Rotace může být zejména pro lidi s citlivými dásněmi příliš silná a nepříjemná. Sonické kartáčky jsou naopak vybaveny podlouhlou hlavicí a fungují na principu rychlého rozkmitání štětin. Zároveň vytváří z vody a pasty proud, který odplaví plak a pronikne i do mezizubních prostor. Všechny sonické kartáčky ETA jsou navíc vybaveny technologií Sonetic Move+ a microBUBBLES, které zaručují velmi jemné a účinné čištění. Proto se elektrického kartáčku nemusí obávat ani lidé s citlivými zuby či dásněmi. 

Proč sáhnout po sonickém kartáčku? 

Používání sonického kartáčku pro dentální hygienu má řadu výhod. Mezi ty hlavní patří efektivnost čištění. Zubní kartáček ETA Sonetic zvládá jednatřicet tisíc oscilačních pohybů za minutu. A to je mnohonásobně větší rychlost, než jakou je člověk schopen vyvinout při použití běžného manuálního zubního kartáčku. Velmi rychlé pohyby štětin tak dokážou narušit vrstvu zubního plaku, který následně spláchne voda. Navíc každý zub vyčistí do hloubky a v ústech vám tak po čištění zůstane pocit opravdové čistoty. 

Jak už bylo řečeno, sonické kartáčky jsou zároveň velmi šetrné. Nemusí se jich bát ani lidé trpící parodontózou, lidé s fixními rovnátky, můstky, korunkami či výplněmi. Kromě toho, že jsou všechny sonické kartáčky ETA vybaveny kvalitními jemnými štětinami DuPont, nabízí i režim masáže dásní. Ten pomáhá k lepšímu prokrvení a tím i lepší kondici dásní. 

Nespornou výhodou těchto kartáčků je kombinace účinných inovativních technologií, které odvedou téměř veškerou práci za vás. Zatímco čištění manuálním kartáčkem vyžaduje značnou zručnost a znalost správných postupů, sonický kartáček si poradí sám. Během pár minut tak dosáhnete naprosto nesrovnatelného výsledku, zuby a dásně udržujete čisté a zdravé a předcházíte zubnímu kameni, kazům, zápachu z úst i nepříjemným onemocněním dásní. 

Sonické kartáčky potěší také milovníky kávy, vína či cigaret. Intenzivní režim čištění pomáhá předcházet skvrnám a zažloutnutí zubní skloviny. 

Zubní kartáček ETA

Sprcha, UV světlo, orální centrum? Inovativní technologie pomohou k dokonalé péči

Hlavice kartáčku přesně kopíruje tvar zubů a linii dásní. Díky tomu není třeba vyvíjet žádný tlak a dostane se i do velmi těžce přístupných míst. Není tak nutné čistit zvlášť mezizubní prostory nití či speciálním mezizubním kartáčkem. Pokud vám ale pouze čištění kartáčkem nestačí, můžete si pořídit i ústní sprchu. Příjemný proud vody odstraní plak, bakterie a nečistoty z mezizubních prostor, kde velmi často vznikají kazy a bolavé záněty. Inovativní zubní sprcha ETA Aqua Care navíc nabízí i možnost ortodontické trysky pro čištění rovnátek a čistič jazyka. 

Pokud chcete svému chrupu dopřát péči jako od dentální hygienistky, ale nechcete v koupelně schraňovat vše od zubních kartáčků, přes mezizubní kartáčky, nitě, stěrky a ústí vody, seznamte se s dentálním centrem ETA Sonetic. To zajistí bezchybnou a kompletní péči v pár krocích. Díky třem hlavicím kartáčku, třem ústním tryskám, nástavci na čištění jazyka a ortodontické trysce na čištění fixních rovnátek se přizpůsobí opravdu každému. Kvalitní dlouhodobá péče navíc zaručí, že návštěvy zubaře budou rychlá a příjemná záležitost.  

Zejména, pokud máte koupelnu spojenou s toaletou, měli byste zvážit také pořízení UV sanitizéru. I přes důkladné čištění toalety nezabráníte přenosu bakterií po místnosti. Na vašem kartáčku tak běžně končí řada bakterií, které do úst rozhodně nepatří. UV sanitizér vám navíc ušetří peníze za nové hlavice při každém nachlazení a nemoci. Správně byste totiž měli po každé nemoci kartáček vyměnit za nový. Kartáček ETA Sonetic nabízí v balení tři hlavice, které se po každém použití vyčistí v UV sanitizéru. Ten je za pomoci UV světla dezinfikuje a ničí až 99,9 % bakterií. 

Pokud hodně cestujete a připadají vám sonické kartáčky příliš bytelné, sáhněte po jednoduché variantě v podobě zubního kartáčku ETA Sonetic připomínajícího běžné manuální kartáčky. Kromě účinného čištění a dvaadvaceti tisíc pohybů za minutu nabízí třeba i časovač, který pohlídá délku čištění. Rodiny naopak ocení set pro ústní hygienu ETA Sonetic, který obsahuje kromě dvou sonických zubních kartáčků a čtyř barevně odlišených hlavici UV sanitizér, dvě cestovní pouzdra a nabíjecí stojan. 

Jak správně čistit? 

Používání sonického kartáčku má svá specifika. Zejména pokud jste doteď používali běžný manuální kartáček, můžete si na jiný způsob čištění chvíli zvykat. Zde je pár základních pravidel: 

  1. Používejte pouze malé množství jemné nepěnivé pasty s nízkou abrazivitou.
  2. Kartáček přikládejte k zubům a dásním v úhlu 45 stupňů a netlačte.
  3. Pomalu posouvejte kartáček od jednoho zubu k druhému. Následně stírejte od dásní k zubům.
  4. Nezapomeňte vyčistit i vnitřní plošky a přední zuby. U předních zubů přiložte kartáček svisle a důkladně oblast zbavte zubního plaku. Předejdete tak tvorbě zubního kamene.
  5. Očistěte i kousací plochy a zadní stoličky ze všech stran. 
  6. Následně můžete ještě mezery mezi zuby propláchnout zubní sprchou.

Čistý a bílý chrup je znakem krásy. Kromě toho, že oslnivým úsměvem získáte kohokoliv na svou stranu, dlouhodobou péčí si zajistíte i zdravé zuby a dásně. Předejdete tak kazům a následnému vrtání, ale i vážnějším problémům v podobě bolestivých zánětů. Vědci dnes navíc poukazují na skutečnost, že záněty zubů mohou vést k zánětům v těle a problémům s různými orgány. Péčí o chrup se tak staráte i o zdraví celého těla.