Pistáciové brownies

Pistáciové brownies

cca 15 ks

 

40 minut

 

Slaďoučké brownies z bílé čokolády podle šéfcukrářky zlínské Bitrotéky Valachy Tamary Adamčíkové vám zaručeně osladí život – ať je teplo, nebo zima. Díky pistáciím, které tomuto dezertu propůjčují svěží zelenou barvu, je však jako stvořený pro jarní období i pohoštění návštěv. 

 

Suroviny:

200 g másla    
200 g kvalitní bílé čokolády  
3 vejce    
150 g třtinového cukru
100 g hladké mouky   
100 g pistácií (80 g mletých + 20 g nasekaných na posypání)   
50 g 100% pistáciové pasty (lze nahradit stejným množstvím mletých pistácií)    
5 g soli  

 Postup:

  1. Čokoládu s máslem rozpusťte ve vodní lázni a promíchejte. Výsledkem by měla být lesklá hladká směs – tu následně nechejte zchladnout.    

  2. Vejce s cukrem vyšlehejte do husté pěny, do které postupně vmíchejte čokoládovou směs. Nakonec po částech zapracujte prosátou mouku se špetkou soli, pistáciovou pastu a mleté pistácie.    

  3. Těsto vlijte do menšího plechu vyloženého pečicím papírem a posypejte nasekanými pistáciemi. Pečete v troubě vyhřáté na 180 °C asi 20–25 minut.  

Tip Tamary Adamčíkové: Brownies z bílé čokolády patří ke sladším dezertům, skvěle tak ladí s kyselejším ovocem, jako jsou například maliny nebo lesní plody. Můžete jimi posypat těsto ještě před pečením nebo hotové brownies podávat s ovocným sorbetem či teplou ovocnou omáčkou.Po upečení věnec polijte rozvařeným džemem s jednou lžící vody a ozdobte podle fantazie.

ETA TIP: Se sekáním a mletím pistácií vám pomůže sekáček ETA Basto nebo nástavec na robot Gratus v podobě multifunkčního sekáčku. Ve výkonném stolním mixéru ETA Vital Blend pak snadno připravíte domácí pistáciovou pastu.

Pistáciové brownies