Tipy na vánoční dárky pro každého

Tipy na vánoční dárky pro každého

Lámete si hlavu, čím na Vánoce obdarovat blízké? Naštěstí existují dárky, které potěší každého – jednoduše proto, že je většina z nás dennodenně využívá. Zamyslete se tedy, co vašim blízkým chybí, dosluhuje nebo nefunguje tak, jak má a nadělte jim pod stromeček novější, výkonnější či chytřejší model, který budou s radostí a vzpomínkou na vás pravidelně používat.  

Úklid, který nevysaje energii ani peněženku  

U vysavače, který máme doma již několik let, nás často ani nenapadne, že bychom po něm mohli chtít více. Nejmodernější modely však dávají této neoblíbené činnosti úplně nový rozměr. Ty klasické, opatřené hubicí, může pohánět mnohem úspornější, a přesto velmi výkonný motor, který znatelně šetří čas, úsilí i peníze. Úplný ráj pak v porovnání se staršími přístroji nabízí robotické vysavače, které se úklidu podlahy zhostí zcela samostatně.

ETA TIP: Sortiment značky ETA se letos rozrostl o úsporné, předem plněné pračky, které o prádlo účinně, ale šetrně pečují. Díky ovládacímu panelu v češtině a praktickým funkcím se okamžitě stanou oblíbenými členy každé domácnosti.

Teplé jídlo bez čekání

Mikrovlnná trouba dokáže usnadnit život, o tom není pochyb. Přijde vhod zejména vícečlenným rodinám s nesourodým časovým rozvrhem, ale i všem ostatním, kdo rádi vaří do zásoby – svou porci si pak mohou během minutky jednoduše ohřát. Mezi nadstandardní funkce moderních mikrovlnek patří také rozmrazování nebo grilování, což z nich dělá multifunkčního parťáka, ve kterém lze jídlo nejen ohřát, ale i kompletně připravit.

Jídlo a pití v optimální teplotě

Lednice je středobodem každé kuchyně a snad nejčastěji využívaným spotřebičem v celé domácnosti. Vyplatí se proto pořídit takovou, která si tuto pozornost a obdiv zaslouží. Správná lednice by kromě úsporné energetické třídy (nejlépe A++ či A+++) měla disponovat také technologií NO FROST proti namrzání, vnitřním LED osvětlením a zónami, které poskytnou optimální podmínky všem druhům potravin.

ETA TIP: Uchovat jídlo déle čerstvé pomůže také svářečka folií s funkcí vakuování.

A protože k dobrému jídlu patří i dobré pití, milovníkům vína rozhodně přijde vhod vinotéka. Ta poskytne ideální teplotu i prostor pro dostatečné zásoby lahví k různým příležitostem.

Ruční mytí nádobí je minulostí

Když se v domácnosti usídlí myčka nádobí, zpravidla s sebou přináší i velkou úlevu. Otrokářskému postávání u dřezu po každém jídle či vaření je totiž konec. Při výběru myčky se zaměřte na úsporné varianty, které šetří nejen úsilí a čas, ale i vodu a energii – tím se sníží také pravidelné výdaje. Je to tedy opravdu dárek k nezaplacení.

Káva a čaj vždy na dosah ruky

Hledáte-li dárek, který zahřeje u srdce, zvolte takový, který umí spolehlivě zahřát i na těle. Kávovary ETA jsou malé svými rozměry, ale zážitek z lahodné kávy, kterou bez námahy připraví, předčí všechna očekávání.

ETA TIP: Kávové nadšence, kteří si přípravu kávy vychutnávají všemi smysly, potěšíte kvalitním mlýnkem na kávová zrna nebo elegantními dvoustěnnými sklenicemi na kávu, které pozvednou její domácí podávání na luxusní kavárenskou úroveň.

Kávovar ETA Nero

 

Univerzálním pomocníkem, který najde své využití ve všech domácnostech, je také rychlovarná konvice. Pokud navíc máte v okolí milovníka čaje, dopřejte mu konvici s možností nastavení optimální teploty, jež může být pro každý druh čaje jiná.

Zdravé vaření kdykoliv a kdekoliv

Ke zdravějšímu stravování mnohdy stačí jen překvapivě malý krůček. Může jím být třeba výměna starých hrnců za titanové nádobí, které umožní vařit, dusit a péct bez přidaného tuku. Nepřilnavý povrch totiž zabrání připalovaní a díky dobré tepelné vodivosti je příprava jídla v titanových hrncích a pekáčích také rychlejší.

Elektrický gril pak dovolí vychutnat si zdravé vaření i pohodovou atmosféru typickou pro letní grilovačku kdykoliv během roku. Díky tomu, že se snadno přenáší, navíc najde své využití doma, na zahradě, u přátel nebo třeba na dovolené. 

Radost se nadechnout 

Zvlhčovače a čističky vzduchu umí výrazně zlepšit kvalitu doma stráveného času, a to nejen alergikům, astmatikům a dětem, ale i všem ostatním. Oceníte je zejména v topné sezóně nebo pokud s vámi domácnost sdílí také zvířecí mazlíčci. Čističky vzduchu s vysokou účinností filtrace navíc polapí viry a bakterie, a jsou tak dalším dílkem do skládačky, která je zárukou pevného zdraví a odolnosti organismu i v zátěžových obdobích.

Zdravý chrup je vždy důvodem k úsměvu

Péče o zdraví ústní dutiny by měla být součástí každodenní rutiny každého z nás. Sonický zubní kartáček umí tuto někdy trochu nudnou činnost nejen usnadnit a ozvláštnit, ale i zefektivnit. V naší nabídce navíc najdete ideální model pro každého včetně dětí a cestovatelů.

ETA TIP: Fanoušky chytrých technologií nadchnete sonickým kartáčkem s aplikací, která každodenní ústní hygienu ještě zefektivní a udělá ji zábavnější. Milovníky designových vychytávek pak potěšíte kartáčkem s nabíjecí skleničkou.

Sonický kartáček ETA Sonetic