Jarní úklid od stropu až po podlahy: Ať se prach a špína vypaří

Jarní úklid od stropu až po podlahy: Ať se prach a špína vypaří

Příchod jara se neodmyslitelně pojí s důkladným úklidem domácnosti. Paprsky jarního slunce jsou totiž nekompromisní a posvítí si na každý kout. K ruce si proto vezměte praktické úklidové pomocníky, kteří si hravě poradí i s hůře přístupnými místy. Sluníčkem se pak místo zděšení ze zaprášených polic raději nechejte vytáhnout ven na procházku. 

Zvolte správný směr 

Rčení „začít pěkně od podlahy“ berte v tomto případě trochu s rezervou. Při úklidu je mnohem lepší postupovat směrem shora dolů – v opačném případě by vám prach a nečistoty stírané z výše položených polic padaly na již uklizenou podlahu a vám by nakonec nezbývalo nic jiného, než ji vysát a vytřít znovu. Startovní pozice je tedy jasná – vrhněte se na prach usazený na nejvyšších policích, vrchních plochách vestavěných skříní a lustrech. 

Prach ze špatně přístupných míst, jako jsou radiátory, futra dveří či rámy obrazů, pomohou odstranit vysavače se speciálními hubicemi a nástavci. Abyste dosáhli do všech rohů a zákoutí, sáhněte po extrémně výkonném vysavači ETA Supersonic Wash H2O s digitálním motorem nové generace a extrémně účinnou filtrací. Poslouží jako tyčový i ruční vysavač s bohatým příslušenstvím, se kterým vysmejčíte takřka celou domácnost. Několika tahy oživí také čalouněný nábytek, ze kterého precizně sesbírá každé smítko a vlas.

 

Nyní přichází čas na úklid polic, vitrín a knihoven, které se ve vašem zorném poli objevují nejčastěji. Nezapomeňte ani na konferenční či pracovní stoly. Vše důkladně setřete vlhkým hadříkem a před opětovným naskládáním knih a dekorací nechejte povrch pořádně oschnout.

Závěrečný úklid podlahy je pak s tyčovým vysavačem ETA Supersonic Wash H2O hračka. Jeho největší výhodou je však nástavec na mopování. Ten dokáže v jednom kroku vysát drobné nečistoty a prach, hloubkově podlahu vyčistit a ihned také usušit. Pro opravdu důkladné čištění je vybaven speciálním kartáčem, který účinně, ale zároveň šetrně pečuje o různé druhy podlah.

Plnou parou proti nečistotám 

Nejobávanější částí domácnosti, co se náročnosti úklidu týká, bývá kuchyně. I přes průběžné stírání pracovních ploch zde zůstává spousta zaschlých nečistot, odolné špíny a usazené mastnoty. Jak se jich zbavit? Pomůže vám parní mop a ruční čistič ETA Azurit. Silou páry rozpouští mastnotu, pomáhá odstraňovat vodní kámen a účinně dezinfikuje. Pomocí praktických nástavců s ním kromě kachliček a spár vyčistíte také varnou desku, dřez a jeho okolí, ale i troubu či gril.

Při úklidu kuchyně věnujte péči také lednici vyhoďte prošlé potraviny, police vytřete vodou s trochou octa a pokud je to potřeba, odmrazte mrazničku. 

Pára pak najde své využití také v koupelně, kde vydezinfikuje a vyčistí všechny povrchy včetně sprchového koutu či zrcadla. Při parním úklidu se navíc obejdete bez chemických čisticích prostředků, což je nejen ekonomické, ale také ekologické.

Čistič ETA Steam Master pomůže i s pomyslnou závěrečnou tečkou celého úklidového maratonu. Snadno s ním oživíte různé textilie ve vaší domácnosti – pára totiž pronikne hluboko do tkaniny, kde účinně ničí bakterie. Tenhle multifunkční pracant navíc vysává, napařuje a mopuje v jednom kroku, a tak se během několika málo minut a tahů postará také o čistou podlahu.

Čistič ETA Azurit pomůže i s pomyslnou závěrečnou tečkou celého úklidového maratonu. Snadno s ním oživíte různé textilie ve vaší domácnosti – pára totiž pronikne hluboko do tkaniny, kde účinně ničí bakterie. 

Špína už nedostane šanci

Kromě sezónních úklidů udržujte domácnost čistou i průběžně. Výrazně vám to usnadní moderní úklidoví pomocníci, jako jsou výkonné tyčové vysavače, které jsou vždy po ruce. 

Pokud byste však byli raději, kdybyste se úklidu podlahy vůbec nemuseli účastnit, zvažte pořízení robotického vysavače. Oblíbený ETA Master navíc můžete snadno ovládat a úkolovat i na dálku pomocí chytré aplikace přímo ve vašem mobilním telefonu.

TIP Martina Jahody, category managera ETA:  

I u nás doma nakonec zvítězila kombinace robotického a tyčového vysavače. Robot vysává každýden, tyčový vysavač používáme občas, když potřebujeme uklidit místa, kam by se nedostal (třeba matrace nebo sedačky).
 

Úklid jako na zavolanou

Robotické vysavače jsou chytrým řešením, jak udržovat domácnost průběžně čistou – bez námahy a časového presu. „Roboťáky“ s mobilní aplikací jsou pak opravdovými příteli na telefonu, kteří vaši prosbu o pomoc nikdy neodmítnou. 

S chytrou aplikací ETA Smart máte úklid zcela ve své režii. Několika tahy po displeji vašeho telefonu naplánujete úklid na určitý čas nebo dáte pokyn k jeho okamžitému zahájení, i když jste zrovna v práci nebo na procházce s dětmi. V reálném čase pak můžete sledovat, kde se vysavač zrovna činí.

 

Zvládne to celá rodina – aplikace je totiž zdarma, v češtině a umožňuje nastavit až 10 uživatelských účtů. S vysavačem pak komunikuje prostřednictvím vaší domácí Wifi sítě.

Na cestě za čistou podlahou se neztratí

Laserová navigace umožňuje robotickému vysavači ETA Master výbornou orientaci v prostoru, volbu optimální trasy i maximální efektivitu úklidu. Vysavač si do paměti uloží mapu prostoru vaší domácnosti a pak už přesně ví, kam se vydat a jakým místům se naopak vyhnout. Speciální požadavky pro úklid jednotlivých zón pak snadno nastavíte v aplikaci.