Nenechte pleť zestárnout, známe triky, které vám pomůžou

Nenechte pleť zestárnout, známe triky, které vám pomůžou

Jestli si občas při pohledu do zrcadla říkáte, kam se poděla vaše zářivá a pružná pleť, může být odpovědí nesprávná péče. Přitom existují jednoduchá pravidla, která vám pomohou pleť udržet svěží, čistou a hydratovanou. Dopřejte si domácí péči jako od profíků a probuďte se každé ráno do krásy.  

Pro správnou péči o pleť jsou nezbytné každodenní rituály. Jestli jste někdy potkali někoho, kdo měl zářivou pleť i ve vyšším věku, rozhodně to není proto, že by se s ní narodil. Každodenní péče a pár šikovných pomocníků ale dokáže s pletí udělat pravé zázraky. Jak na to? 

Základní rutina, bez které se neobejdete

Taky se vám občas stane, že si pořídíte skvělou novou kosmetiku, na kterou se vám po čase práší v šuplíku? Jestli je to váš případ, doporučujeme vyřadit nepotřebné přípravky a udělat si z každodenní péče o pleť rituál, který patří jen vám. Během pár dní získáte cvik, který vám pomůže pleť rychle a správně ošetřit, i když ráno spěcháte.  

Co by mělo patřit do vaší kosmetické výbavy? 

•    dvoufázový odličovač, 
•    čisticí pěna nebo gel, 
•    pleťové tonikum nebo růžová voda,
•    hydratační sérum, 
•    ochranný krém, 
•    noční krém, 
•    krém s SPF faktorem, 
•    maska, 
•    peeling, 
•    ultrazvuková špachtle nebo masážní váleček na pleť

Základem správného ošetření je vždy sled těchto kroků: čištění – tonizace – hydratace. Nanášet krémy nebo séra na nevyčištěnou pleť nemá prakticky žádný smysl. Zbytečně ji tím zatěžujete a snižujete její přirozené čisticí vlastnosti. Proto je čištění vždy na prvním místě. Tonizace pleť harmonizuje a sjednotí, hydratace kvalitním krémem pak zajistí vyrovnanou pleť bez suchých nebo naopak přehnaně mastných míst. 

Na pomoc si můžete vzít také ultrazvukovou špachtli, která pomáhá pleť hloubkově vyčistit, ale také promasírovat a lépe vstřebávat kosmetické přípravky díky kladné a záporné ionizaci. 

Ranní ošetření pleti:

•    vyčistěte pleť gelem nebo pěnou, 
•    tonizujte pleť růžovou vodou nebo tonikem, 
•    naneste oční nebo hydratační sérum, 
•    naneste denní krém a krém s SPF faktorem. 

Večerní ošetření pleti:
•    začněte odlíčením pleti mlékem, odličovací vodou nebo olejem, 
•    vyčistěte pleť pěnou nebo gelem, 
•    tonizujte pleť růžovou vodou nebo tonikem, 
•    naneste sérum a oční krém, 
•    naneste noční krém. 

Ošetření pleti jednou týdně:
•    vyčistěte pleť peelingem, 
•    naneste vyživující masku, 
•    ošetřete pleť galvanickou žehličkou, která zvyšuje elasticitu a redukuje vrásky. 


Pro krásnou pleť je důležitá především čistota. Platí to nejen pro pravidelné čištění pleti, ale také pro používání čistých pomůcek pro čištění pleti i kosmetiku. Nezapomeňte proto pravidelně čistit obličejové houbičky, štětce na pudr nebo oční stíny i houbičky na make-up. Existují pro ně speciální přípravky, které se postarají o odstranění mazu, nečistot i bakterií. 

Technologie ze salonů, které můžete mít doma

Není nic příjemnějšího, než si udělat chvilku pro sebe a zajít si na kosmetiku. Profesionální technologie, které kosmetičky používají, ale můžete mít dneska i doma, používat je pravidelně a nelitovat financí, které musíte na kosmetiku pravidelně vynakládat. Co aktuálně patří mezi domácí špičky péče o pleť? 

Galvanická žehlička na pleť

Galvanická žehlička umí pleť vyhladit, zvýšit její elasticitu, probudit tvorbu kolagenu v pokožce, redukovat vrásky a uvolnit kožní póry. Pomocí galvanického proudu dochází ke kladné ionizaci, která napomáhá hloubkovému čištění pleti, zatímco záporná ionizace se stará o lepší aplikaci krémů a pleťových sér. Galvanická žehlička navíc využívá fototerapii, která podporuje tvorbu kolagenu, má antibakteriální účinky, pomáhá jako prevence proti akné a zpomaluje stárnutí pleti. Její používání je velice příjemné a můžete si ho dopřát klidně každý den.
 
Jak to funguje? Galvanický proud funguje na principu uzavřeného obvodu při kontaktu s vaší pletí. Kladné ionty napomáhají hloubkovému čištění, záporné ionty jako booster pro vstřebávání krémů a přípravků. Celkově pak galvanický proud pomáhá uvolňovat póry, zvyšovat elasticitu pleti, redukovat vrásky, remodelovat kolagenová vlákna a zvyšovat pružnost pokožky. 

ETA TIP: Prvních 1000 zákazníků dostane navíc k nákupu luxusní sérum Byotea TIME FORMULA s kyselinou hyaluronovou v hodnotě 918 Kč zdarma jako dárek. 

Ultrazvuková špachtle

S podobnou jste se už v kosmetickém salonu určitě setkali. Kosmetická ultrazvuková špachtle hloubkově čistí pleť, zjemňuje pokožku a pomáhá předcházet akné a černým tečkám. Podobně jako galvanická žehlička využívá technologii kladné a záporné ionizace, i fotonovou terapii světlem. Díky tomu dochází ke stimulaci kolagenových vláken, odstranění zbytků make-upu a vyhlazení jemných vrásek. 

Masážní přístroj 

Vibrační váleček, který můžete použít na obličej, dekolt i tělo, stimuluje lymfatický systém, uvolňuje kožní póry a pomáhá pleti vstřebat krémy nebo pleťová séra. Pomocí technologie mikroproudu stimuluje svaly v obličeji, buňky se aktivují a pracují efektivněji. Příjemná procedura, díky které bude pleť zářit svěžestí. 

Masážní přístroj na oční okolí

Problematické oční okolí vyžaduje speciální péči. Díky speciálnímu masážnímu strojku můžete oční okolí ošetřovat technologií červeného světla, které napomáhá tvorbě kolagenu. Strojek ale využívá také sonickou vibrační technologii pro aktivaci buněk a tepelnou terapii, která pomáhá pleť otevírat i uvolňovat. 

Vyhněte se mýtům

Jestlipak už jste slyšeli, že prababička si mazala pleť sádlem a do stovky neměla jedinou vrásku? Babské rady a mýty můžou často spíš škodit než pomoci, vyhněte se proto těm nejčastějším, mezi které patří: 

  • Pleť stačí ošetřit jen večer – Nestačí. Ranní ošetření je stejně důležité a pleti navíc poskytne důležitý ochranný štít před sluncem i povětrnostními vlivy. 
  • V zimě se nesmí používat hydratační krémy – podle této teorie voda obsažená v krémech při nízkých teplotách zamrzá a poškozuje pokožku. Není to pravda a hydratační krémy naopak pleť před mrazem chrání. 
  • Suchá pleť se nemá tonizovat – naopak, suchá pleť se musí čistit, tonizovat a hydratovat stejně jako každá jiná. 
  • Mastnou pleť není potřeba mazat krémem – mastná pleť je známkou toho, že se tělo snaží pokožku samo hydratovat. Pomůže správný krém, který vyrovná mastnotu pleti. 
  • Mechanické přístroje pleti škodí – pravdou je, že pro citlivou pokožku obličeje je mechanické stlačování, tahání nebo mačkání škodlivé. Použití profesionálních kosmetických přístrojů je ale šetrné a pleti naopak prospívá. 

Kam pro radu? 

Na našem blogu Tady je doma přidáváme do sekce Krása & Zdraví nové tipy nejen na cvičení, péči o zdraví, o tělo nebo o pleť, ale také rady našich odborníků, kteří ví, jak kosmetické pomocníky využít na maximum.