Prožijte s námi jeden den zdravě a splňte svá novoroční předsevzetí

Prožijte s námi jeden den zdravě a splňte svá novoroční předsevzetí

Připravili jste si loni seznam novoročních předsevzetí týkajících se zdravého životního stylu, které se letos rozhodně chystáte dodržet? Nový rok je sice ideální příležitost pro nový začátek, ale co kdybyste letos udělali výjimku a vyhli se radikálním dietám a nedosažitelným cílům? V tomto článku se můžete inspirovat a dozvědět se, čím si můžete pomoci k dosažení zdravějšího já!    

Je vaším letošním cílem zlepšit svůj životní styl? Pojďte na to krůček po krůčku a uvidíte, že to zvládnete. Tentokrát se vyhněte přehnaným nárokům a namísto toho objevte jednoduché, efektivní způsoby, pomocí kterých to dokážete. Dáme vám pár rad, které vás mohou inspirovat k zlepšení vaší kondice. Jste připraveni na změnu? Tak pojďme na to!

Ráno dělá den

Ranní rituály mohou být základním stavebním kamenem pro zahájení zdravých návyků. Nemusíte překopávat celé své běžné ráno, pro začátek zkuste zařadit tři činnosti, které vám pomohou vytvořit si novou rutinu.

Pár minut po probuzení vypijte sklenici čisté vody. Ta dodá vašemu tělu po dlouhé noci potřebnou hydrataci a pomůže nastartovat organismus i zažívání. Místo běhu na MHD si o pár minut přivstaňte a krátce se protáhněte. Vaše tělo vám poděkuje, obzvláště pak pokud většinu dne prosedíte v kanceláři. Před snídaní se také občas můžete zvážit a mrknout, jak si vedete na cestě za vysněnou vitalitou. Osobní váha ETA vám prozradí obsáhlý zdravotní přehled a vy budete mít své zdraví pod kontrolou. A v neposlední řadě si nezapomeňte dopřát vyváženou snídani, která pěkně zasytí a poskytne vám energii na dalších pár hodin.

Projezte se k dobré kondici

Ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří také zdravé stravování. To si ale nepřekládejte jako drastické diety, neustálý hlad a nejrůznější detoxy. Zaměřte se spíše na pravidelný přísun pokrmů. Víme, že to občas není nejjednodušší, ale kdo je připraven, není zaskočen. Zkuste si proto ráno přivstat a nachystat si krabičky na celý den. Pokud nejste ranní ptáče, můžete si jídlo uvařit den předem. Skvělým pomocníkem vám při tom bude vakuovací set, díky kterému získá jídlo v krabičkách až 5× delší trvanlivost, nebo svářečka fólií. Takže si i druhý den budete moci pochutnat na křupavém salátu.

Když už jsme u toho, důležitý je také dostatečný příjem ovoce a zeleniny – jestliže zrovna nepatříte mezi jejich milovníky, může pro vás být složité spořádat denně doporučených 400 až 600 g. V tom případě vám přijdou vhod smoothies, které si můžete během pár minut připravit za pomocí stolního mixéru ETA Vital Blend. Tyto rychlé a zdravé svačinky jsou navíc praktické, protože si je můžete vzít kamkoliv s sebou.


Až si budete chystat jídelníček na následující dny, zkuste odhodit předsudky a zapomenout na mýty, které se ke zdravé stravě často pojí. Zdravá jídla totiž hrají nejen barvami, ale také chutěmi – uvidíte, že tuto změnu si zamilujete. A kdybyste si náhodou nevěděli rady, inspirujte se našimi recepty na blogu. 


Tip: Do ovocných či zeleninových smoothies přidejte také porci bílkovin v podobě řeckého jogurtu nebo proteinu. Svačinka vás pak zasytí a vy předejdete rychlému pocitu hladu.
 

Celý den v pohybu

Ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří také více pohybu. Pokud jste se ale doposud příliš nehýbali, nemusíte si hned slibovat uběhnutí půlmaratonu nebo každodenní cvičení ve fitku. Malými krůčky totiž snáz dosáhnete velkých cílů. 

Zpočátku vsaďte na přirozený pohyb a během dne více choďte! Po cestě do školy nebo do práce vystupte o dvě zastávky dříve a projděte se. Uvidíte, že pobyt na čerstvém vzduchu udělá dobře nejen vaší fyzické kondici. Místo výtahu pak vyšlápněte schody po svých, kromě toho, že uděláte něco pro svou fyzičku, se také vyhnete klasickým konverzacím o počasí, na které zrovna pokaždé není nálada.

K přirozenému pohybu postupně přidávejte krátká cvičení, návštěvy sportovního centra nebo zajděte do bazénu a už za pár týdnů se budete cítit mnohem více fit!

Večer dobijte baterky

Za produktivním dnem je potřeba udělat tu správnou tečku. Před spaním si dopřejte chvilku odpočinku. Zkuste si vytvořit klidnou, relaxační večerní rutinu, která vám pomůže lépe spát a nabrat energii na další den. Vyhněte se nadměrnému používání elektroniky alespoň hodinu před spaním a zářivé obrazovky vyměňte třeba za oblíbenou knihu. Modré světlo totiž ovlivňuje kvalitu spánku.

Důležité je také dodržovat pravidelný spánkový režim, proto se snažte chodit spát a vstávat ve stejnou dobu každý den. Stačí, když v překonáte pár dní v novém režimu.

Závěr

Zpočátku pro vás bude možná složité, zajet si režim, ale jakmile překonáte prvních pár týdnu, stanou se z nových činností zvyky, bez kterých už si den dovedete jen těžko představit. Také myslete na to, že nikdy nic nemůže být dokonalé, proto nechte výčitky stranou, když něco nepůjde přesně podle vašeho plánu a neztrácejte motivaci!

Jste připraveni přijmout výzvu a proměnit novoroční předsevzetí v ve svůj životní styl? Tak do toho! My vám budeme držet palce a věříme, že tentokrát se zadaří.