Motivace i parťák – chytrá váha vám pomůže dosáhnout cíle

Motivace i parťák – chytrá váha vám pomůže dosáhnout cíle

Chytré spotřebiče nám bezesporu usnadňují život. Abychom si ho však užili opravdu naplno, je kromě technologií potřeba cítit se dobře ve vlastním těle. Přizvěte proto na pomoc chytrou váhu, která vás na cestě za skvělou formou podpoří. Co všechno chytré váhy umí? Proč vybírat ty s funkcí tělesné analýzy? A jak vám vše usnadní aplikace ve vašem telefonu?  

Získejte dokonalý přehled  

Hmotnost není jedinou hodnotou, kterou je dobré mít pod kontrolou. Ty správné informace vám dají chytré osobní váhy s funkcí tělesné analýzy, které vám kromě minimálního či optimálního kalorického příjmu prozradí podrobnosti ohledně složení vašeho těla. Není totiž kilo jako kilo. S větším podílem tukové tkáně můžete vypadat o poznání baculatěji, než když bude velká část vaší hmotnosti tvořená svalovou hmotou.

Tělesná analýza umí odhalit také případné zadržování vody, které je následně vhodné řešit změnou stravy či pitného režimu nebo konzultací s lékařem. K pokročilým funkcím některých vah patří také informace o množství viscerálního tuku (neboli útrobního tuku mezi orgány), který o vaší celkové fyzické kondici a zdravotním stavu mnohé napoví.

Osobní trenér ve vaší kapse

Nejmodernější modely osobních vah navíc disponují chytrou aplikací do mobilního telefonu, která vás bude na vaší cestě za fit tělem doprovázet doslova na každém kroku. Aplikace slouží zároveň jako deník, v němž se shromažďují všechny naměřené hodnoty, které jsou následně vyhodnoceny a zakresleny do přehledných grafů. Je proto ideálním nástrojem pro kontrolu dlouhodobého progresu.

Osobní váhy ETA Vital Body a Vital Trainer

ETA TIP: Skvělou pomocnicí při cestě za vašimi cíli je osobní váha ETA Vital Body s unikátní aplikací Vital Body Plus, která vás nepřestane překvapovat svou komplexností. Kromě množství tuku, svalové hmoty, viscerálního tuku a vody v těle vypočítá také BMI či minimální kalorický příjem. Pokud si však potrpíte na nejmodernější vychytávky, sáhněte po analytické váze ETA Vital Trainer s pokročilou ITO technologií. Průhledná vodivá vrstva pokrývá celou vážicí plochu, a tak je měření ještě přesnější a údržba jednodušší. Model Vital Trainer navíc zobrazuje naměřené hodnoty nejen v aplikaci Vital Body Plus, ale i na přehledném LCD displeji přímo na váze. 

Chytrá aplikace Vital Body Plus měří až 18 tělesných charakteristik (například tělesný tuk, podkožní tuk, viscerální tuk, množství vody v těle, podíl svaloviny, stupeň obezity, BMI, hodnotu minimálního kalorického příjmu a další), které následně pomocí bezdrátové technologie přenese do aplikace ve vašem mobilním telefonu nebo tabletu. To je nesporná výhoda oproti klasickým BMI kalkulačkám, kam musíte data zadávat sami.

Aplikace nejenže přehledně monitoruje váš pokrok, ale výsledky i vyhodnocuje, analyzuje a komentuje. Pohodlně si tak můžete nastavit konkrétní cíl a časové období, během něhož chcete této mety dosáhnout a veškeré další vyhodnocování již nechat na své chytré společnici. Kromě monitoringu vašich výsledků také přispěchá na pomoc se spoustou cenných teoretických informací, včetně sekce otázek a odpovědí přímo v aplikaci. Budete-li chtít, upozorní vás také, že je čas na pravidelné vážení.

Chytrá aplikace Vital Body Plus

Tip: Posilovací stroje si můžete pořídit i domů - díky tomu můžete cvičení lépe přizpůsobit svým časovým možnostem. 

Nebuďte na to sami

K jednomu účtu vytvořenému v aplikaci Vital Body Plus můžete přidružit až 8 uživatelských profilů, které váha navíc automaticky rozpozná. Zapracovat na své formě a zdraví tak může třeba celá rodina. 

Naměřené hodnoty navíc můžete sdílet také se svými přáteli na sociálních sítích. Aplikace disponuje čtyřmi základními přednastavenými režimy sdílení výsledků, podporuje přímé sdílení s účtem na Facebooku, případně vám dovolí stáhnout hodnoty pro sdílení formou obrázku. Stejně tak umožňuje snadnou synchronizaci s dalšími aplikacemi (Google Fit, Apple Health, Fitbit). Na své cestě za vysněnou formou tak už nemusíte být sami.