Vybíráme kuchyňského robota a příslušenství: na co se zaměřit?

Vybíráme kuchyňského robota a příslušenství: na co se zaměřit?

Jestli přemýšlíte nad tím, kterého kuchyňského robota si pořídit, určitě jste narazili na řadu modelů a typů. Jak si ale vybrat toho pravého robota, který bude umět přesně to, co potřebujete, poradí si i se složitými úkoly a bude k ruce i při každodenním vaření? A jak se vyznat v množství příslušenství, nástavců a doplňků? Máme pro vás malého průvodce.    

Kuchyňské roboty toho umí opravdu hodně. Běžně je v kuchyni používáme na míchání, šlehání, krájení a hnětení, ale s těmi správnými nástavci a doplňky se mohou snadno proměnit v mlýnek na maso, lis na ovoce a citrusy, zmrzlinovač, vakuovačku nebo brousek na nože. Abyste se v množství příslušenství neztratili, je dobré si na začátku říct, jak často a k čemu budete robota potřebovat. 

Přehledný rádce pomůže s výběrem kuchyňského robota

Kuchyňské roboty ETA Gratus mají jednu společnou vlastnost. Všechny jsou velmi pečlivě provedené, mají pevné celokovové tělo, mají planetární systém míchání, aby těsto, krém nebo pěna nezůstávaly na dně mísy a mají nastavitelnou výšku metly. Rozdíly mezi levnějšími variantami a těmi dražšími spočívá hlavně v množství funkcí a nástavců. 

Pokud ještě kuchyňského robota nemáte, podívejte se na přehled všech modelů robotů Gratus, které jsou u nás v ETA k dostání. V průvodci na webu najdete i seznam veškerého příslušenství, které je součástí balení nebo které je k robotu možno dokoupit. 

Před výběrem se určitě zamyslete nad tím, jestli budete robota používat pravidelně na vaření i pečení, jestli často pečete složité moučníky nebo vaříte recepty, které vyžadují pokročilé funkce a nástavce. V takovém případě doporučujeme sáhnout po robotech ETA Gratus Kuliner, Kalibro nebo Vital II. Najdete u nich nejširší sortiment doplňků a vybavení, které uspokojí i ty nejnáročnější kuchaře, cukráře a pekaře a zvládnou hravě i pravidelnou zátěž. 

Pokud vaříte a pečete o víkendu, kdy se doma sjede celá rodina, mrkněte v průvodci roboty na ETA Gratus Storio. Má dokonalý design a je přesně tak akorát, navíc je kompatibilní s veškerým příslušenstvím – od mlýnku na mák po vakuovačku. 

Jestli robota potřebujete jen občas, když se vám nechce strouhat těsto na bramboráky nebo chcete mít dobře uhnětené těsto na domácí chléb, pořiďte si robota ETA Gratus Original nebo Expert. Stejně jako ostatní kuchyňské roboty mají i tyto modely celokovové pevné tělo, na jedničku zvládnou hnětení, míchání, strouhání, krájení nebo šlehání, a pokud se v kuchařském umění posunete časem dál, můžete snadno dokoupit potřebné nástavce a příslušenství. Cenově jsou tyto modely také nejpřívětivější bez toho, aby ztratily na kvalitě. 

Jak se vyznat v nástavcích a doplňcích k robotům?  

Kuchyňské roboty ETA Gratus mají velkou výhodu v tom, že většina dostupných nástavců a vybavení pasuje na všechny modely. V průběhu let jsme totiž přidávali další a další vychytávky, které vašeho robota promění v multifunkční stroj.

ETA TIP: Přemýšlíte a rozhodujete se, jaký kuchyňský robot bude zrovna pro vás tou pravou volbou? Podívejte se na kompletní přehled robotů ETA Gratus. V detailu produktu najdete přehled příslušenství, které má v balení, ale i příslušenství, o které jej můžete časem obohatit!

Díky praktickým nástavcům vašeho robota během chvilky proměníte v mlýnek na maso, ořechy nebo na mák, v létě na praktický zmrzlinovač nebo lis na ovoce, který se bude hodit při zavařování i letní přípravě ovocných šťáv. Nástavce na roboty Gratus si poradí s přípravou těstovin, takže od teď můžete doma dělat domácí špagety, lasagne, tagliatelle nebo nudle do polévky. Díky jednotlivým nástavcům můžete robota používat jako lis na citrusy nebo vakuovačku, no a samozřejmě zvládne šlehání, míchání, hnětení, krájení, strouhání nebo sekání.

ETA TIP: Svého pomocníka už máte doma? Podívejte se, o jaké nástavce a příslušenství můžete robota obohatit! Podrobného průvodce představí jednotlivé nástavce trochu blíž. Svůj model také můžete najít v přehledné tabulce a podívat se, které příslušenství se hodí k vašemu robotu.