Test sušičky: Sušicí pomocník pod drobnohledem magazínu Nové proměny bydlení

Test sušičky: Sušicí pomocník pod drobnohledem magazínu Nové proměny bydlení

Sušičky prádla se v mnoha domácnostech staly nepostradatelnými pomocníky. Její služby ocení především menší domácnosti s nedostatkem prostoru pro rozložení sušáku na prádlo, ale i domácnosti s dětmi, kde je praní a sušení prakticky nikdy nekončící koloběh. To může potvrdit i zástupce šéfredaktorky magazínu Nové proměny bydlení, který se pustil do testování sušičky prádla ETA355690000. Jak se osvědčila a čím ho nadchla?

Život bez sušičky na prádlo si již nedokážu představit, se čtyřletými dvojčaty se u nás suší téměř nonstop.

Při testování sušičky ETA s tepelným čerpadlem mě proto nejvíc zajímal parametr délky sušení. Tento typ umožňuje k patnácti programům zvolit navíc doplňkové nastavení upravující dobu, cíl a úroveň sušení. Neulehčil jsem jí to a nastavil požadavky na nejsušší možné prádlo.

Finální čas sušení byl ale velmi výrazně kratší, než na co jsem byl dosud zvyklý. Přivítal jsem také možnost připojení k odpadu pomocí odtokové hadice, kdy není potřeba vylévat vodu z nádržky po každém sušení. Prakticky a funkčně navržen je i vnitřní filtr. Snadno se vysune a přesune třeba nad umyvadlo, poté jednoduše rozevře a prach odstraní mimo prostor sušičky.

Dosud jsem míval sušičky, kde byl filtr součástí plastových neprůhledných dvířek, složitě se vyndával a většinou při manipulaci s ním napadala část textilního prachu do sušičky nebo na podlahu. Sušička ETA má také osvětlený vnitřní prostor bubnu, který se rozsvítí po otevření dvířek. Dovnitř je krásně vidět, a proto se mi jen tak nestane, že zapomenu vyndat (a následně budu vztekle po bytě hledat) třeba punčocháče našich dětí.

Petr Šlejmar, zástupce šéfredaktorky
Nové proměny bydlení