Svěřte přípravu na léto IPL Epilátorům

Svěřte přípravu na léto IPL Epilátorům

Mít tak letos hladké nohy i oblast bikin a nemuset se o nic starat. Jestli to je právě to, po čem toužíte, máme pro vás malého velkého pomocníka. Svěřte letos přípravu na letní měsíce IPL Epilátoru ETA Fenité, který epiluje pulzním světlem. A začněte už teď. Poradíme, jak na to. 

IPL Epilátory fungují na principu pulzního světla, které odstraňuje chloupky od kořínků. Chloupky se zahřejí, jejich lůžko se oslabuje a výrazně tím snižuje jejich schopnost znovu narůstat. Podrobněji o technologii pulzního světla a epilace si můžete přečíst v článku Půl roku bez starostí s holením

Nejlépe fungují IPL Epilátory u světlé pokožky s tmavšími chloupky, které dokáží efektivně odstraňovat. Jejich největší výhodou je, že udrží tělo hladké po opravdu dlouhou dobu. 

•    První a druhý měsíc – použití 1x týdně
•    Třetí měsíc – použití 2x měsíčně (cca po 15 dnech) 
•    Čtvrtý měsíc až 1 rok – použití 1x měsíčně 
•    Po roce – v případě potřeby použití 1-2x ročně 

 

 

Nebolí to?

Oproti depilaci voskem nebo elektrickými epilátory s pinzetami je IPL Epilace naprosto bezbolestná. IPL Epilátor ETA Fenité navíc zahrnuje i nástavec s červeným světlem, který pokožku omlazuje a vyhlazuje. 

IPL Epilátor je možné používat na pokožku, která není citlivá na světlo, nemá lupénku nebo jiné kožní choroby, případně není podráždění sluncem nebo poraněním. Nehodí se však také na tetovaná místa, protože pigmenty tetování mohou reagovat s pulzním světlem a způsobit podráždění. 
Pokud však váháte, jestli je pro vás IPL Epilace vhodná, přečtěte si rozhovor o epilátorech s kosmetičkou Dagmar Svobodovou.  

Proč začít už v zimě?

IPL Epilace chloupky postupně oslabuje a znemožňuje jim růst. Na začátku je však potřeba na chloupky působit častěji a pravidelně, abyste mohli v létě sbírat plody své práce. V tomto případě hladkou pokožku bez chloupků. 

Na začátku je potřeba chloupky odstranit den předem žiletkou. Epilátor nejlépe funguje na chloupky dlouhé cca 1mm. Pokožku ošetřete IPL Epilací v úhlu 90°C a po půl hodince natřete hydratačním krémem. 

První dva měsíce je potřeba epilátor používat každý den, později jednou za čtrnáct dní a po čtyřech měsících jen jednou za měsíc. Nejsou to ale železná pravidla, protože každé tělo je jedinečné. Najděte si proto svou vlastní frekvenci.