Jak na vánoční úklid hravě a bez námahy?

Jak na vánoční úklid hravě a bez námahy?

Vánoce. Někdo si představí vanilkové rohlíčky, voňavý stromeček v koutě obýváku a nekončící sledování vánočních pohádek. Pokud je to i váš případ, gratulujeme. Mnozí ale moc dobře ví, že než přijde vánoční pohoda, znamená to hned několik hodin pečlivého uklízení. Možná vám proto pomůže náš malý průvodce rychlým a snadným vánočním úkolem.

Svěřte podlahy profíkům

Pečení, zdobení stromečku i zimní procházky znamenají pro vaše podlahy jediné – spoustu jehličí, drobků, prachu, smítek a blátivých šlápot. Jak s nimi zatočit jednou pro vždy? Svěřte je profíkům, kteří se postarají o to, aby byly vaše podlahy denně dokonale čisté. 

Využít můžete robotický vysavač ETA Master, který umí vysávat, mopovat i dezinfikovat pomocí UV záření. Na ovládání vám stačí aplikace v telefonu, a zatímco Master pracuje, vy můžete klidně zadělávat těsto na perníčky. 

Jestli dáváte přednost ručnímu vysávání, poohlédněte se po tyčových vysavačích ETA Fortis nebo ETA Supersonic. Ty jsou pro ty, kdo chtějí mít perfektně vysáto, ale taky velmi pečlivě vytřeno. Nové tyčové vysavače totiž nejen hloubkově čistí podlahu, ale rovnou ji za sebou vysušují. Už nebudete muset chodit v ponožkách a po špičkách, abyste si nepošlapali čerstvě vytřenou podlahu. 

Ti, kdo mají doma malé děti nebo třeba alergiky pak určitě ocení parní moc a ruční čistič ETA Azurit. Napařuje podlahu a mopuje v jednom kroku. Takové čištění je navíc velmi ekologické, protože se obejde bez chemie a saponátů. Horká pára umí zlikvidovat až 99% bakterií a všechny povrchy tak budou dokonale hygienicky čisté.

Pojďte dál, vzduch je čistý

Už se těšíte na letošní vánoční návštěvy? Pozvěte je k vám, až bude dokonale čisto. Díky čističkám vzduchu si můžete být jistí, že u vás nebudou prachy, alergeny, roztoči, a že se nemusíte bát pozvat ani alergiky. 

Čističky vzduchu umí pracovat i s ionizátorem, který obohatí vzduch v místnosti o aktivní kyslík. V uzavřených místnostech se nám ho často nedostává, takže díky čističce bude vaše doma zase o něco zdravější.  

O takové čistotě jste neměli ani páru

Málokdo se vyloženě těší na předvánoční umývání oken. Ona to taky není žádná radost umývat je při listopadových plískanicích a prosincovém mrazu. Máme tu pro vás ale pomocníka, se kterým to půjde jako po másle. 

ETA Aquabelo je parní čistič, který funguje na principu horké páry. Můžete ho využít na rychlé a velmi efektivní mytí oken, ale také parapetů a okenních rámů. A nejen to, nebojte se ho pustit do celé domácnosti. Poradí si s usazeninami kolem sprchového koutu nebo ve spárách, dokonale vyčistí vanu nebo záchodovou mísu, o kuchyňských usazeninách a mastnotě ani nemluvě. 

Navíc je jeho provoz vhodný i do domácností, kde si nepotrpí na čističe a jiné přípravky. Horká pár nepotřebuje další příměsi a čistí povrchy dokonale. 

Hmmm, tady to ale voní

Také milujete voňavé byty? A všimli jste si, že v každé domácnosti to voní trochu jinak? O vánoční vůně se často postarají vanilkové rohlíčky, medové perníčky nebo zralé pomeranče. Až budete mít hotovo, může je skvěle zastoupit aroma difuzér ETA Himalaia. Na rozdíl od perníčků a pomerančů totiž umí vzduch ionizovat, zvlhčovat a má aromaterapeutické účinky. 

Himalájská sůl v aroma difuzéru ETA Himalaia pomáhá zlepšovat kvalitu vzduchu v místnosti, pomáhá k lepšímu dýchání a uvolňuje mysl. Především v topné sezóně, kdy bývají byty přetopené a vzduch suchý, se taky stará o zvlhčování vzduchu. Díky několika kapkám vonných olejů se může vaše domácnost ponořit do vůně borového jehličí, vánoční purpury nebo svěžího a energizujícího eukalyptu. Pak už jen stačí uvařit si svařák, pustit pohádku a dát si nohy nahoru. 

Vybavte se včas dobrými čističi

S dobrými čisticími přípravky máte půl práce hotové už předem. V Etě jsme pro vás vyvinuli hned několik přípravků ETA Purita, které si poradí s mastnotou i špínou. Mezi nimi je třeba čistič na kuchyňskou mastnotu a připáleniny, čistič ledniček proti nečistotám a zápachu, ale také speciální přípravek na nerezové povrchy a čistič pro pračky a myšky. I domácí spotřebiče totiž potřebují čas od času vyčistit, aby fungovaly tak, jak mají.