Jak vyčistit mixér na smoothie?

Jak vyčistit mixér na smoothie?

Zatímco nasypat ovoce a zeleninu do mixéru a do sklenice si přelít čerstvý fresh trvá zhruba 2 minuty, následné čištění zabere kolikrát mnohem víc času. Víme, jak si to zjednodušit!

Neotálejte

Když v ruce držíte nádobu se smoothie, po přelití do sklenice do ní okamžitě napusťte vodu. Až pak si vychutnejte svůj drink. Zabere to asi dvě vteřiny, během kterých vitaminy nevyprchají a vy si ušetříte pozdější drhnutí zaschlých peciček a šťávy. 

„Mixněte to“

Tvrdší nebo zaschlé kousky, které nevyplavou při prvním vypláchnutí, zalijte vodou, nádobu uzavřete víčkem a spusťte mixování. Rychlý pohyb nečistoty nevydrží a pustí se. Pak už je stačí jen vylít, vypláchnout a máte hotovo. 

 

 


Svěží vůně

Sklo a nože se sice lesknou, ale nádoba moc nevoní? Nakrájejte do ní citron nebo kápněte trochu octa, naplňte do poloviny teplou vodou a 30–60 vteřin mixujte. Vypláchněte a čichněte si. Použít můžete i vymačkaný citron nebo oloupanou pomerančovou kůru.

Vyhněte se myčce

Ačkoliv plastové či skleněné části mohou zpravidla do myčky, čisticí prostředky je časem poškrábou a zmatní, takže po několika umytích vypadají zašle. Tlak vody také přispívá k tupení čepelí. Chcete-li mixér důkladně vyčistit, nalijte do poloviny nádoby teplou vodou, vsypte 2 lžičky jedlé sody a 1–2 minuty mixujte. Vypláchněte a nechte uschnout.

Jemná práce

Pokud všechny uvedené návody selhaly a na nožích stále ulpívají zbytky jídla, nezbývá nic jiného než vzít starý zubní kartáček, kápnout na něj trochu jaru a pustit se do drhnutí. Nám se to ještě nikdy nestalo, ale příčinou může být nedostatek tekutin při mixování.