Leonardo - nový robot, který bude vařit za vás

Leonardo - nový robot, který bude vařit za vás

Skvělá jídla, která zaberou minimum času, zdravé a rychlé svačinky, lahodné dezerty i výživné polévky. S tím vším vám odteď bude pomáhat Leonardo. Multifunkční varný robot, který se postará nejenom o krájení, šlehání, hnětení nebo míchání, ale dokonce i o vaření samotné. Jak pracuje tenhle malý velký zázrak?

Možná už jste o nich slyšeli dříve. Kuchyňské roboty, které umí připravit suroviny, správně je umíchat a nakonec ještě uvařit celý recept. Do rodiny spotřebičů ETA teď přibyl multifunkční varný robot Leonardo, který má všechny tyhle věci na starost.

Jeden robot do celé kuchyně? 

Ne náhodou jsme nového robota pojmenovali po renesančním mistru Leonardu Da Vincim. Umí totiž vnést renesanci do vaší kuchyně. Postará se o sekání, mísení, šlehání, mixování, hnětení i krájení. K tomu všemu ale umí vařit, ohřívat v páře, sterilovat nebo zvážit suroviny. A jeho ovládání je dokonale jednoduché. 

Nový robot Leonardo je tu proto, aby vám ušetřil čas strávený v kuchyni, ale neošidil vás o skvělá jídla. Jeho princip je jednoduchý – připravené suroviny vložíte v určeném pořadí do robotu, o zbytek už se postará sám. Celým receptem vás navíc provede krok za krokem. Jak je to možné? Leonardo je totiž nejen robotem, ale také varnou nádobou. Máte – li v plánu připravit svou vyhlášenou svíčkovou, připraví pro vás Leonardo nadýchané knedlíky, naseká zeleninu, orestuje ji, uvaří s masem i kořením a nakonec omáčku dohladka rozmixuje. Vy si jen připravíte krásně prostřený stůl. 

Recepty, které si pamatuje za vás 

Českého robota Leonardo jsme vybavili opravdu slušnou řádkou klasických receptů, které pro nás připravily zkušené kuchařky. Díky nim zvládne vařit i úplný začátečník. Zkušeným kuchařkám zase ušetří nekonečné vymýšlení na téma – co si dneska dáme k obědu? 

Práce s recepty je v Leonardu opravdu jednoduchá. Na displeji přímo v robotu si můžete projít všechny recepty podle abecedy nebo si je seřadit podle ingrediencí, oblíbenosti nebo podle toho, kdy jste je naposledy vařili. Najdete tu také podrobné tipy a rady šéfkuchaře, stejně jako podrobné seznamy surovin a příslušenství. 

Celým procesem vás robot provede sám. Nemusíte proto stát u plotny, míchat a hlídat, aby se vám jídlo nepřipeklo. Leonardo hlídá ideální teplotu i čas vaření tak, aby bylo jídlo připravené lehce a bez nehod. 

Co všechno umí? 

Nejvíce robota oceníte při přípravě polévek, omáček, salátů nebo těsta. V podání Leonarda je totiž jejich příprava opravdu jednoduchá. Svěřit mu ale můžete prakticky cokoliv. Díky tomu, že obsahuje šlehací metly, krájecí nože, hnětací hák, varný košík i varnou nádobu, koš pro napařování nebo integrovanou váhu, poradí si téměř s čímkoliv. 

Můžete v něm připravit krémové omáčky, pro které stačí očistit zeleninu a přidat vodu a koření. Můžete v něm nakrouhat, smíchat a dochutit svěží salát coleslaw, připravit maso na burgery, uvařit zeleninu, připravit těsto na kynuté houstičky nebo mu svěřit kompletní přípravu tvarohových dezertů do skleničky. Poradí si s přesnídávkami i zavařováním, s luštěninami nebo s přípravou domácí šunky. Dobře ví, jak na maso, ryby, pomazánky nebo rizoto. A samozřejmě pomůže také s klasickými pracemi, jaké byste svěřili domácímu robotu – mícháním, hnětením nebo sekáním. 

Maminkám udělá radost 

Příkrmy, kašičky nebo jídla vařená v páře – každá maminka jich určitě uvařila stovky. Leonardo si s nimi hravě poradí za vás. Zeleninu, ovoce nebo maso dokáže nakrájet, uvařit, rozmixovat i sterilovat tak, abyste měli vždy po ruce kvalitní domácí a čerstvé jídlo pro vašeho drobečka. Bez práce, bez špinavého nádobí a v klidu. 

Jak s ním pracovat? 

Zvyknout si na nového robota bude hračka. Příprava pokrmů, těsta i vaření s ním jsou velmi jednoduché. Maminky navíc ocení, že na plotně nebublají hrnce, ale všechno se děje pěkně bezpečně uvnitř přístroje. 

Leonardo je vybaven dotykovým displejem s otočným multifunkčním ovladačem. Ten signalizuje, jestli je teplota uvnitř přístroje do 60 °C nebo je vyšší. Zobrazí vám dobu přípravy, a samozřejmě také postupy a recepty, které jsou uloženy v jeho databázi. Ty se navíc neustále rozšiřují o nové a nové recepty českých kuchařek, pekařek a cukrářek, takže budete mít po ruce velkou databázi ověřených receptů. 

Ideální je vyhradit mu místo přímo na lince, uvidíte sami, že bude v dennodenním provozu. Ať už budete chystat ranní smoothie, salát ke svačině nebo kuře k večeři, pomůže vám Leonardo udělat všechno jednoduše, čistě a bez zbytečného špinění nádobí.

Vychytávky, se kterými se dobře pracuje 

ETA pomáhá v domácnosti už od roku 1943. Díky tomu přinesla i do vývoje multifunkčního varného robota Leonardo hned několik drobných vychytávek, které udělají radost a ušetří práci. 

Mezi nimi jsou to třeba přísavky na spodní straně přístroje, díky kterým je maximálně stabilní. Leonardo se snadno myje v myčce a má průhledné víko pro co nejsnadnější a nejbezpečnější obsluhu. Má teplotní čidlo, které vás upozorní na teplotu při vaření, a jeho chod je velmi tichý. 

Pro začátečníky i šikovné kuchaře 

Komu je vlastně robot Leonardo určen? Ať už jste začínající nebo zkušený kuchař, nebojte se multifunkčního varného robota vyzkoušet. Je tak trochu revolucí v kuchyni, která vám ukáže, že může být vaření jednoduché a rychlé. Pro začátečníky je ideální jeho schopnost provést vás celým procesem vaření – od přípravy surovin až po servírování. Zkušeným kuchařům zase ušetří spoustu času, protože pohlídá dobu vaření nebo teplotu přípravy. Radost ale udělá i těm, kdo rádi pečou. Těsto správně vymíchá nebo uhněte, podpoří kynutí těsta nebo pomůže s přípravou krémů, nádivek a náplní. 

Pokud vaříte rádi a u vás doma plotna málokdy vystydne, je pro vás Leonardo tím nejlepším společníkem. Uvidíte, že bez něj za chvíli nedáte ani ránu. A že vaši kuchyni budou chválit všichni, kdo projdou kolem.