Jak připravit nejlepší domácí šlehačku

Jak připravit nejlepší domácí šlehačku

Vyšlehat šlehačku není žádná věda – stačí jen dodržet pár základních pravidel. Připomeňte si, na co se vyplatí dát pozor, aby byl výsledek přesně podle vašich představ.

1. Na výběru záleží

Smetana by měla být co nejkvalitnější a nejtučnější. Minimální obsah tuku pro šlehání je 33 %. Čím je však procento tuku vyšší, tím je šlehačka stabilnější a zároveň nenabyde přehnaného objemu, který by měl tendenci rychle klesat. 

2. Zachovejte chladnou hlavu

Ujistěte se, že je smetana opravdu důkladně vychlazená. Z lednice ji vytáhněte až těsně před šleháním a nenechávejte ji zbytečně teplat na lince. Pokud si chcete pojistit perfektní výsledek, vychlaďte i šlehací metly a mísu, ve které budete šlehačku připravovat. 

3. Neuspěchejte to

Nejprve šlehejte na nižší obrátky a postupně přidávejte na intenzitě. Až se budete blížit požadované konzistenci, opět mírně zvolněte. Obsah mísy je potřeba kontrolovat – raději než po mixéru s mísou a krytem proto sáhněte po spolehlivém ručním šlehači. 

ETA TIP: Šlehací metly ručního šlehače ETA Lento mají speciální konstrukci, která zajistí dokonalé zpracování surovin a současně nepoškozuje povrch nádoby. 

4. Všeho moc škodí

Tuhost šlehačky závisí zcela na vašich preferencích, nikdy však ve snaze udělat ji co nejtužší nešlehejte příliš dlouho. Jakmile se „přešlehá“, začne se z ní tvořit máslo. Pokud vám naopak připadá, že smetana netuhne, přidejte do ní pár kapek citronu. 

5. Vylaďte chuť

Ochucovadla či potravinářská barviva se vždy zašlehávají až na závěr celé přípravy. Pokud jste zvyklí šlehačku sladit, přidejte i špetku soli. Sladká chuť se tím znatelně zvýrazní.  

6. Pusťte se do toho

S podáváním a konzumací domácí šlehačky příliš neotálejte. V lednici vám pár hodin vydrží, ale ta čerstvá je bezkonkurenčně nejlepší. I z obyčejné nedělní bábovky, či domácí kávy udělá výjimečný zážitek.