Nové trouby, které se samy čistí a dokonale zapadnou do vaší kuchyně

Nové trouby, které se samy čistí a dokonale zapadnou do vaší kuchyně

Jestli hledáte dokonalou vestavnou troubu, varnou desku nebo mikrovlnku do vaší nové kuchyně, máme pro vás dobré zprávy. U nás v ETA jsme nedávno uvedli na trh nové vestavné spotřebiče, které do kuchyně skvěle zapadnou, a navíc jsou vybaveny funkcemi, které vám usnadní vaření i úklid. Jak si tedy vybrat novou vestavnou troubu nebo varnou desku? Náš malý rádce vám pomůže.   

Zatímco vestavné chladničky nebo myčky nádobí už u nás najdete delší dobu, designové vestavné trouby jsou novinkou. Vybavili jsme je řadou vychytávek, mezi kterými je pyrolytické čištění trouby, speciální programy pro pečení, rozmrazování nebo křupavou chlebovou kůrčičku a řadu dalších. 

Trouba, která se umí sama vyčistit

Může to znít trochu jako vtip, ale uvidíte, že na funkci pyrolytického čištění vaší nové trouby si rychle zvyknete. O co jde? Při běžném pečení troubu vyhřejeme většinou maximálně do 200 °C. Při pyrolytickém čištění se trouba vyhřívá do extra vysokých teplot, které dosahují až 500 °C. Díky tomu se v troubě „vypálí“ všechny nečistoty a mastnoty.  

Díky pyrolytickému čištění nebudete muset troubu drhnout, používat chemii ani se trápit mastnotou na dvířkách trouby. A jak že pyrolytické čištění funguje? Očistíte hrubé nečistoty a pak už stačí jen zmáčknout knoflík, počkat, až se trouba vyčistí a máte hotovo. Jakmile program skončí, setřete smítka popela ze dna trouby a máte uklizeno. Objevte všechny naše trouby s pyrolytickým čištěním.  

Křupavá kůrčička a šťavnatá pečeně

Když jsme s kolegy přemýšleli nad tím, co by určitě naše nové vestavné trouby měly umět, shodli jsme se na tom, že musí péct naprosto dokonalé chleby. Moc dobře víme, že upéct skvěle nakynutý, voňavý a křupavý chléb je umění, které navíc zabere dost času. Naše vestavné trouby proto mají jednu vychytávku, kterou můžete používat jako svůj tajný trik. Funkce ACTIVAPOR se postará o to, aby chlebová kůrčička zůstala dokonale hladká a křupavá. Do speciálního zásobníku stačí nalít malé množství vody a nechat troubu péct. Funkci ACTIVAPOR využijete nejen pro pečení chleba, ale také pro dokonale šťavnatá masa a pečeně, nebo křupavou zeleninu plnou vitamínů.  

Chytré programy pro dokonalé pečivo i maso 

To, co by mělo být největší předností dobré trouby, je perfektní pečení. Proto jsme nové vestavné trouby ETA vybavili řadou programů, které se postarají o dokonalou cirkulaci vzduchu, rovnoměrné propečení i šetrné rozmrazování. 

  • rychlejší rozmrazování díky cirkulaci vzduchu: když zapomenete vytáhnout včas maso z mrazáku nebo si ráno chcete rozpéct zmražené rohlíčky, bude se hodit program pro rozmrazování, který využívá cirkulaci vzduchu při pokojové teplotě, takže rozmrazuje rychleji, šetrně a bez teplotních šoků. 
  • rovnoměrné pečení díky ventilátoru: o dokonalou distribuci horkého vzduchu ve vestavné troubě se starají výkonné ventilátory. Díky nim můžete do trouby dát i dva plechy naráz a nebudete se muset bát toho, že se jeden spálí a druhý zůstane syrový. O Vánocích tak letos napečete mnohem pohodlněji a rychleji. 
  • zdravé pečení a šťavnaté quiche: další funkce, kterými jsou nové trouby vybaveny, se starají o to, abyste mohli péct i bez velkého množství tuku nebo upéct šťavnaté koláče a quiche bez vysoušení. Stačí zmáčknout tlačítko a vybrat si vhodný program. 
  • pizza i grill v jedné troubě: nové trouby mají také perfektní program pro pečení pizzy nebo pro grilování. Díky nim upečete pizzu jako z pizzerie a hravě si poradí také s nadýchanou domácí focacciou nebo grilovaným kuřetem. 

Aby bylo používání vestavné trouby co nejpohodlnější, vybavili jsme naše nové trouby teleskopickým výsuvem, takže se už nemusíte bát, že vám spadne na zem, až budete vytahovat plech s koláčem. Dvířka trouby ze 4 vrstev skla se také pomalu a bez bouchání zavírají díky funkci Soft Close. Na to se dá velmi rychle zvyknout. Potěší vás také zamačkávací knoflíky, které nejsou na troubě téměř poznat, když je zrovna nepotřebujete, stejně jako přehledný displej, funkce dětského zámku nebo časovače.

Varné desky můžete pořídit samostatně nebo ve výhodném setu 

Novým kuchyním sluší dokonale sladěné spotřebiče. Proto jsme k novým troubám vyvinuli také varné desky. Vybrat si můžete sklokeramickou varnou desku s duální zónou, díky které bude vaření efektivnější, nebo zvolit indukční varnou desku s flexibilní zónou, díky které můžete zkombinovat dvě varné plochy a zadělat tak i na opravdu velký hrnec guláše

Všechny nové varné desky pracují s funkcí Power-Management, který řídí výkon desky tak, aby byl maximálně bezpečný a vyrovnaný, i když vaříte naplno. Potěší vás pak funkce Booster u indukčních varných desek, které umí na 5 minut zvýšit výkon na maximum a pak ho zase snížit na potřebnou úroveň. Voda na těstoviny bude uvařená raz dva a vy nemusíte nic hlídat. Časovač i funkce zámku pro nechtěné zapnutí jsou pak samozřejmostí u všech sklokeramických a indukčních varných desek. 

Až budete přemýšlet o nových spotřebičích, doporučujeme mrknout na výhodné sety trub a varných desek ETA. Ušetříte při pořízení, v kuchyni k sobě budou dokonale ladit a jejich ovládání bude úplně intuitivní. 

ETA Tip: Mezi novými vestavnými spotřebiči je i vestavná mikrovlnná trouba ETA, která svým designem ladí k novým troubám a kterou můžete pořídit v setu s varnou deskou i troubou. 

Šetrné k vaší kapse 

Nové vestavné trouby a varné desky ETA řadíme do energetické třídy A+. Přestože velké domácí spotřebiče umí sežrat velkou spoustu energie, postarali jsme se o to, aby byly naše trouby co nejúspornější v odběru elektřiny. A tím i k vašemu domácímu rozpočtu a životnímu prostředí.