Praktičtí pomocníci do ruky – redaktorky časopisu Vlasta testovaly tyčové vysavače ETA

Praktičtí pomocníci do ruky – redaktorky časopisu Vlasta testovaly tyčové vysavače ETA

Tyčové vysavače šetří čas a jsou extra praktické. Tak zní verdikt redaktorek časopisu Vlasta, které podrobily dva oblíbené tyčové vysavače ETA nezávislému testování. Jak se jim osvědčil model Aquamaster s funkcí mopování a čím je nadchnul multifunkční aku vysavač Supersonic?

Vysavač Aquamaster 3 v 1  

Vytírá, vysává i suší

Do naší bezkobercové domácnosti je vysavač, který umí vysát a vytřít (téměř do sucha), ideál. Váhala jsem, jestli si jej pořídit, protože mi chyběla zkušenost. A tu teď mám. 

Manipulace je snadná a velmi intuitivní, to je pro mě jako pro ženu, která nesnáší dlouhé manuály, důležité. Na suché vysávání je třeba nasadit do hlavice kartáč, který pomocí rotace opravdu efektivně sbírá smetí. Nejdřív jsem tedy pokoje vysmýčila nasucho. 

Pak přišlo to hlavní. Vytírání! Kartáč jsem vyměnila za váleček obalený látkou ze savého mikrovlákna a do nádržky jsem napustila vodu. Při pravidelném používání si vystačíte i s obyčejnou vodou, ale napoprvé bylo třeba přidat na síle. Proto jsem pro větší čisticí efekt přidala ocet. Do vysavače se totiž dají používat jen čisticí prostředky, které nepění. Za chvilku, bez ohýbání a máchání rukou ve špinavé vodě, jsem měla pokoj čisťounký. 

Tyčový vysavač ETA Aquamaster


Na pravidelný úklid je Aquamaster pomocník k nezaplacení. Zejména pokud válčíte s podlahami citlivými na vlhkost. I při „vytírání“ tenhle vysavač ihned odsává tekutinu, takže podlaha je suchá v cuku letu. Když synovi vypadla z lednice smetana, stačilo stisknout knoflík a nikde ani skvrna. Na jedno nabití vydrží půlhodinový úklid. Tedy celý byt…

 

Alena Němečková

Testovala Alena Němečková, šéfredaktorka časopisu Vlasta

 

Aku vysavač Supersonic  

Multifunkční mazlíček

Na domácí testování jsem dostala lehounký multifunkční tyčový vysavač Supersonic. V naší domácnosti, plné chlupatých zvířat, to neměl tenhle drobeček jednoduché. 

Nejdřív jsem zkusila klasické vysávání podlahy a fakt mě překvapilo, jakou silou vysavač disponuje. Dokáže nasát nejen dlouhé psí chlupy, ale poradil si i s malými kočičími granulemi, které se mi rozsypaly po podlaze. Hlavice vysavače se naklání i do stran, proto není problém zajet s ní pod vyšší komodu nebo postele, a navíc svítí, takže v tmavých koutech vám osvětlí všechen nepořádek.

Ale to není všechno, co tenhle domácí mazlíček umí. Součástí balení jsou i další násady, takže během chvilky z něj vyrobíte ruční vysavač. Vyčistila jsem postupně sedačku, topení, matrace na postelích a pak jsem si ho odnesla i do auta. Vysavač totiž nemá šňůru, takže nejste omezeni vzdáleností od zásuvky. Zase s výsledkem na jedničku.

Všechny nástavce se dají kombinovat jak s ohebnou hadicí, tak i s pevnou trubicí, takže dosáhnete i do výšek, třeba na pavučiny. Nabitý vydržel necelou půlhodinu, to mě trochu překvapilo, ale když jsem ho dala do nabíječky, za chvilku byl zase připravený k práci.

Vysavač ETA Supersonic

Nádoba na odpad není velká a musí se často vysypávat, což ovšem není problém, protože je to rychlý, jednoduchý proces. A bez sáčků i ekologický a levný. Jednou začas je potřeba vyčistit i rotační kartáč v hlavici, kam se namotávají vlasy a chlupy, a když mi přišla nádoba na odpad špinavá, vynadala jsem ji a celou utřela vlhkým hadrem.

 

Pavla Kubíčková

Testovala Pavla Kubíčková, artdirektorka časopisu Vlasta

 

Tištěnou verzi najdete v časopisu Vlasta č. 41/2019.