Společnost ETA a.s. se stala partnerem expozice Technika v domácnosti

Praha, 15. října 2012 – Společnost ETA, nejznámější česká značka domácích spotřebičů, se stala partnerem expozice Technika v domácnosti, kterou Národní technické muzeum otevřelo 5. října 2012. Současně s expozicí Technika v domácnosti otevírá NTM výstavu věnovanou tématu technických sbírek Vojty Náprstka. Pro obě jmenované výstavy zapůjčila ETA své produkty a věnovala sponzorský dar.

„Je nám velkou ctí spolupracovat na projektech s Národním technickým muzeem. Jsme hrdí na tradici naší společnosti, která je pro nás závazkem i do budoucnosti“, říká Jiří Pathy, předseda představenstva společnosti ETA. „


Nová expozice v budově Národního technického muzea na Letné Technika v domácnosti je první expozicí tohoto druhu v dějinách NTM. Soustřeďuje se výhradně na „pomocníky v domácnosti“.
Expozice je umístěna v sále v prvním patře budovy NTM a na rozloze 600 metrů čtverečních je možné shlédnout dějiny techniky usnadňující hygienu, úklid, praní a žehlení, šití, přípravu pokrmů a jiných, to vše podkresleno dějinami české země zhruba od poloviny 19. století do současnosti. ETA pro tuto expozici věnovala produkty historické i novinky současnosti.

Výstava Jak Fingerhut k Náprstkovi přišel je připomenutím si 150 let Českého průmyslového muzea. Náprstek sám věnoval technické novinky a prototypy dovezené z jeho cest po světě. Základní Náprstkovou inspirací byl jeho téměř desetiletý pobyt v Americe. Jeho počáteční sběratelské aktivity se pojily se snahou o osvětu v oblasti technických novinek pro domácnost v pražském prostředí. Společnost ETA věnovala pro tuto výstavu nejnovější produkty z řady pomocníků pro domácnost.